Uwaga na oszustów telefonicznych!

Ta wiadomość została zasłyszana przeze mnie w Wiadomościach Polsatu.

Przychodzą do domu kurierzy z paczką (niby jakaś wygrana dla nas) i oczywiście obdarowany nie wie o co chodzi i zaczyna oponować. Na to tylko czeka kurier i prosi o możliwość skontaktowania się ze swoją cenralą, celem wyjaśnienia pomyłki! Oczywiście prosi o udostępnienie naszego telefonu.

Po jakimś czasie dostajemy rachunek telefoniczny większy niż normalnie o jakieś kilkaset lub kilkatysięcy złotych! !!

Ciekawe. Po wykonaniu krótkiego połączenia, załóżmy 1 min? Takiej stawki chyba nie ma :lol:

Wiem, wiem, ale dokładnie nie znam mechanizmu działania tego oszustwa!

Babka pokazywała rachunek za telefon gdzie było połączenie z Szeszelami!

350 zł !!

Gość dzwoni na numer telefonu z automatycznym

przekierowaniem na drogie połączenie.

TEPSA już to zdementowała, nie ma technicznej możliwości, żeby został w minutę nabity taki rachunek, nawet z przekierowaniem -> http://www.idg.pl/news/75393.html

Niech by to…żeby do mnie nie wpadli :cojest:

Tak ! Słyszałem o tym.Ktoś do ciebie dzwoni niby że coś wygrałeś zaczyna coś gadać i łączy z jakąś sexlinią i potem rachunek :x

I tysiączek do tyłu :smiley:

I co z tego, że wpadną - jak nie pozwolisz

zadzwonić, to nic takiego się nie stanie…

Gorzej, gdy pozwolisz :x

ktoś wogóle zajrzał do linka, którego podałem :roll:

Ja :smiley: Dlatego też się nie odzywam. :smiley:

Ja też czytałem :stuck_out_tongue:

Ale mam pytanie - co się stanie, jeżeli stacja

końcowa będzie małą centralką z automatycznym

przekierowywaniem abonentów przychodzących ?

Lepiej nie dać się podejść :slight_smile:

Do końca nic nie wiadomo! Więc lepiej dmuchać na zimne niż potem płakać i płacić!

Ciekawe po co nagłaśniano tą sprawę w Polsacie (chyba, że dla taniej sensacji)

Ale, czy na prawdę macie pełne zaufanie do TPSA???

Przecież tam siedzą pseudofachowcy (vide: superporady na infolini neostrady)

z tpsa wszystko jest mozliwe.

pozdro

Ja słyszałem o jeszcze jednej ciekawostce, która ma m

Otóż dzwoni do nas pewna osoba i mówi, że musi coś sprawdzić i prosi nas o wciśnięcie na telefonie jakiejś cyfry. Po jej wciśnięciu aktywuje się nam jakaś usługa, która powiększa nasz rachunek telefoniczny o kilkaset złotych.

Dlatego radze uważać. :smiley:

Kolejna nieciekawą sprawą z jaką sie spotkałem, jest to że znajomy mojego taty dostał rachunek z TP S.A. o 150 zł wyższy niż się spodziewał. Dowiedział się, że z jego numeru doładowano telefon komórkowy zarejestrowany w jakimś tam mieście, nie pamiętam dokładnie jakim, ale napewno daleko ode mnie :stuck_out_tongue: Sprawa dotarła na policje, ale nie została rozwiązana. Dlatego strzeżcie się :stuck_out_tongue:

no własnie i jeszcze nawet jak odłozymy słuchawke to polazcenie bedzie aktywne przez oklo kilka minut :smiley: