Uwaga na oszustów!

Dzwonią i z automatycznej sekretarki gada że niby numer telefonu został wylosowany i wystarczy zadzwonić pod numer 0300600200 w ciągu 24h i będzie się miało 1000zł. :smiley: :smiley: :smiley: biuro intercontact

jeszcze posłużyli się głosem Hanki Bielickiej.

hehe … moj brat mowil ze wlasnie 2 dni temu odebral jakis telefon i jakis glos gadal z automatycznej sekretarki … i sie rozlonczyl … :mrgreen:

Rachunku za telefon. :mrgreen:

właśnie u mnie był ten telefon i Hania :mrgreen: mówiła że wygrałem tysiaka

ja taki głupi nie jestem i nie odzwaniałem (dzownili 2 razy !!

do mnie tez nie dzwonili ale ja tez nie jestem taki naiwny i jak tylko uslyszalem to 1000 zeta to sie rozłączylem :smiley:

Uważajcie kogo wpuszczacie do domu,ostrzegajcie starszych ze swojej rodziny,może się stać tak: do domu przychodzi facet podający się za pracownika TP SA,który rzeczywiście nim nie jest,prosi o wykonanie telefonu,musi gdzieś zadzwonić,facet naprawdę łączy się z drogimi numerami z całego świata,ofierze przychodzi z TP SA rachunek na dużą sumę,gdzieś nawet w sieci o tym czytałem,starsze osoby mogą dać się łatwo nabrać,łatwowierne też,na te promocje z wygranymi też radzę uważać,zazwyczaj oszust prosi o jakieś dane dotyczące abonenta,imię nazwisko,adres zamieszkania,które może wykorzystać,tak robi hakier socjotechnik,poczytajcie książki Kevina Mitnicka i metody oszustwa różnych firm,przez nieostrożność można paść ofiarą takiego ataku

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=57567

Ta książka do “Sztuka Podstępu”

mittw.jpg

mam, polecam, najlepsza książka jaką czytałem

rss właśnie zakupiłem tą książkę…jestem ciekaw czy będzie dobra :smiley:

PS. z tego co wyczytałem to ten Kevina Mitnick to najsłyniejszy haker świata

Motorniczy :najsłynniejszy = złapany = wykreowany przez media :slight_smile:

Aha no to tak to rozumiem :wink:

książka jest genialna, po prostu ja nie mam słów by ją opisać… przeczytałem 4 razy i czytam piąty, taka jest dobra!