Uwaga na wirusa w mailach

źródło http://www.interia.pl

“Pomysłowość” twórców wirusów jest porażająca. Jak informuje firma Sophos - najnowszy robak żeruje na ludzkich uczuciach. Mail z rozpaczliwym tytułem “Tsunami donation! Please help!” zwraca się z prośbą o pomoc ofiarom kataklizmu w Azji. Aby pomóc należy kliknąć na załącznik “tsunami.exe”. Nie pomoże to poszkodowanym przez tsunami, ale aktywuje wirusa.

Nie jest to pierwsza próba niewłaściwego wykorzystania poczty e-mail związana z tragedią w Azji, jednak potencjalnie może okazać się najgroźniejsza, alarmuje Sophos. Firma ta podejrzewa bowiem że może to być próba wykorzystania Twojego komputera jako jednego z generatorów ataku DDoS. Zalecane jest nie otwieranie tego załącznika i usunięcie e-maila. "

Nie należy także reagować na spam proszący o wpłacenie datku na pomoc ofiarom na podane w tym, i innych e-mailach konto. Jeśli naprawdę chcemy pomóc ofiarom tsunami - zróbmy to za pośrednictwem PCK lub innej sprawdzonej instytucji charytatywnej. Inaczej nasze pieniądze trafią do wyłudzaczy.

:o :o :o :o :o

dzięki za ostrzeżenie. niedługo sam bym miał Tsunami na kompie :lol:

nawet z nieszczęścia robią ludzie głupoty :twisted:

Witam!

To przyjazny gest,że się ostrzega nie wiedzących o zagrożeniu,sam o tym nie wiedziałem.

Ale co z tymi,co jeszcze nie wiedzą,co czyha pod tym plikiem?

Dobrze by było,gdyby media informowała(radio i TV)o takich zagrożeniach.

Być może było by mniej zainfekowanych komputerów,prawda? :frowning:

Musiał by powstać TVN Virus. I zapewne przez tych kr… miał by co nadawać. :?

Dzięki za ostrzeżenie.

Tak na marginesie, to zamiast apelować do mediów o podawanie takich newsów, może lepiej by było, aby użytkownicy Internetu zadbali o własną edukację.

Powiedzcie mi szczerze - ilu z was ochoczo uruchomiłoby nieznany załącznik o rozszerzeniu *.exe, który nadszedł w mailu nie wiadomo skąd i nie wiadomo od kogo ??

O ludźki… :expressionless:

Chyba się sama poddam eutanazji… zamiast innych osób :lol:

Nie ma problemu - za chwilę uruchomię znajomości w TVN Kraków i zapodam pomysł kolegi… :expressionless:

:? :? :? :?

Po co powielasz ???

Ja nie moge takich ludzi zrozumieć …

I po co piszą te wiry ?? :? …

Dzięki nim powstają nowe zabezpieczenia…

A daje to kolejne “kilka” miejsc pracy :smiley:

To takjak pytać: “Dlaczego Polak Potrafi ?” :wink:

Co za hamstwo! !!

ps. Dzięki za info

Ludzie od samego zarania dziejów walczyli ze sobą i w dalszym Ciągu wychodzi z nas ten prymitywizm :? Jeśli już,to nie pręęędko zostanie to z nas wykorzenione :?

Oj czego Ci ludzie już nie robią. Dla zwykłej głupoty, wykorzystywać nieszczęście innych :?