Uwalony bios

Witam. Od czasu ostatniego formata zaczely sie moje problemy z AGP. Przy uruchamianiu gier wyskakiwalo zebym aktywowal agp, ale olewalem to bo gry dzialaly. Wkoncu dzis zapragnalem się tym zajac. Przeinstalowalem sterowniki z omegi na catalysty. Przestawilem AGP na 8x (i tak wrocilo do deactivated, ale nie teraz czas sie tym zajmowac). Mysle sobie, moze nie ma sterownikow do AGP. Sciagnalem ze strony ASRock sterowniki SiS AGP drivers. Zainstalowalem, uruchomilem ponownie, w międzyczasie wlazlem do biosa i zmienilem w opcjach AGP z auto na 8x i typ magistrali z PCI na AGP. Uruchomilem ponownie i kwak!, ze tak powiem. Monitor czarny, lata na nim okno z “no device”, nie slysze charakterystycznego brzdęknięcia stacji dyskietek. Zero reakcji, slychac tylko dysk i wiatraczki. Co zrobic ? czy uwalilem juz do konca biosa ? Jak to naprawic, nie widzi mi sie oddanie kompa do serwisu i placic za to. Karta graficzna to Radeon 9550 a płyta główna to ASRock K7S8X v3.

Proszę zmienić temat na konkretny i używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Zrób na początek reset biosu, komp odłączony od zasilania 230V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw tylko co niezbędne i zapisz bios Save i zobacz.

Jaki system ?

Jaka wersja steru ?

Nie słuchaj tego co pisze nade mną.

Poszukaj w instrukcji od płyty głównej czyszczenie ustawień biosu (clear CMOS). Pamiętaj, aby odłączyć kabel od zasilacza! Po 10 sekundach zworkę ustaw jak było. Komputer wstaje.

a możesz mi wyjaśnić qwerty01 co to za różnica w jaki sposób zresetuje BIOS? :x

czy przy użyciu CMOS czy wyjęcia bateryjki to efekt będzie taki sam -> default’owy BIOS :slight_smile:

Po co czekać pół godziny? Zresztą u mojego znajomego wyjęcie na 30 minut okazało się zbyt krótkie. Jak wyjął na całą noc to dopiero zresetowało ustawienia. Lepiej i szybciej zworką.

Tylko nie każda płyta ma zworki