Użycie CPU 50-100%, przegrzewanie się, zawiechy

Mam problem, a mianowicie od jakiegoś czasu uzycie procesora mojego laptopa to minimum 50%, zwykle ok. 100% przy np. tylko włączonej mozilli czy innej aplikacji. Dodatkowo laptop przegrzewa się, zawiesza, czasem wyłącza podczas filmów. Problem jest ogólnie znany, ale nie po przeczytaniu kilku porad na forach nie potrafię sobię z nim poradzić. Komputer ma rok. Jest to acer aspire 5741g, parametry intel core i3 2.13ghz, ati hd 5470, 3gb pamieci. Jakies pol roku temu oddawany byl na gwarancje ze wzgledu na rozbity ekran. Matryca wymieniona i przy okazji podobno uklad chlodzenia ale to chyba nic nie dało. Proszę o pomoc, wskazowki. Pozdrawiam

1 spróbuj go przeczyścić odkurzaczem od dołu przez dziury wentylacyjne albo rozkręć i wyczyść jeśli potrafisz używając sprężonego powietrza.

2 Jeśli to nic nie da może to wina systemu proponuję ci reinstal lub użycie programu typu odkurzacz

Komputer jest dobry więc nie powinien zawieszać się przez wykorzystywanie go podczas przeglądania internetu

byl czyszczony milion razy, sprężonym powietrzem również. a co moze byc tego powodem? nie chce robic reinstalla, nawey nie mam takiej mozliwosci…

Wykonaj skan Malwarebytes Anti-Malware i wyczyść system Ccleaner i usuń błędy w rejestrze. Defragmentuj dysk c ( Defragmentator jest w narzędzia dysk C). W narzędziach dysk C wybierz naprawiane błędów i znacz automatycznie napraw… i skanuj dysk i próbuj…

Miałem podobny problem ze starym PC. Nie było momentu aby procek pracował niżej niż 60%. Pomogło wyłączenie automatycznych update windowsa. Zużycie procka w stanie wolnym jest na poziomie 5-10%, raz na miesiąc ręcznie pobieram aktualizacje, lecz wolę tak niż wieczne zawiechy. Sprawdź może pomoże.