Użycie faxu jako skaner? Możliwe?


(Majkell17) #1

Czy mogę użyc mojego urządzenia Samsung SF-375 jako skaner? Ma on opcje faxowania i zastanawiam się czy można by tego użyć by zapisać dany plik na komputerze np w PDF?


(Cedar) #2

Faks ma możliwość podłączenia do komputera za pomocą np. przewodu USB lub innego? Jeśli tak, to na 99 % jest do niego oprogramowanie służące temu do obsługi.

W innym przypadku musisz faks uzbroić w złącze które takie połączenie umożliwi i napisać/zaadoptować program, który tą transmisję obsłuży.

PS. Oglądam w sieci ten faks i chyba jednak nic z tego, funkcja skanowania jest najczęściej przy faksach ze skanerem płaskim ("stolikowy" z szybą) czyli nie w takim jak ten Twój - szczegóły w instrukcji obsługi.


(Majkell17) #3

Tam jest coś napisane o skanowaniu metodą CIS ale sam nie wiem co to. Jest podłączony do komputera przez USB. Ale oprogramowania żadnego nie dołączyli..


(Cedar) #4

Oprogramowania poszukaj na stronie internetowej Samsunga.

Każdy faks ma wbudowany skaner (przecież musi jakoś dokument zeskanować przed wysłaniem do odbiorcy) ale to nie znaczy, że możesz ten skaner obsłużyć z poziomu komputera. W tym przypadku skaner jest tylko na "potrzeby wewnętrzne" tego urządzenia.

W Twoim przypadku być może jest możliwe tylko zapisanie odebranego faksu do np. pliku pdf lub innego formatu, jednak musisz to sprawdzić w instrukcji i w oprogramowaniu producenta.

PS. CIS to jest rodzaj przetwornika obrazu, inne typy to np. CCD, CMOS itp.