Użycie innego recovery do tego samego laptopa

Witam,

Dostałem laptopa Asus X53SJ niestety wbudowane recovery nie posiada języka polskiego.

Posiadam inną kopię recovery do laptopa Asus K53SJ, która posiada język polski. Czy mogę wgrać to moje drugie recovery i użyć klucza z naklejki ?

Oba laptopy różnią się tylko pierwszą literką w modelu, sprzęt jest taki sam.

to zależy od systemu licencja windows 7 home premium na to nie pozwala - system bedzie traktowany jako piracki

jeśli jest to ultimate to możesz ściągnać language pack z microsoft

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

preinstalowany mozna usunac i wgrac czysty system taka sama wersje - moze byc potrzeba aktywacji telefonicznej (u mnie taka była) ale numer jest darmowy a o ile masz legalny system to aktywacja przechodzi bez problemowo

Zrobiłem inaczej. Zainstalowałem to moje oryginalne recovery i je spolszczyłem vistalizatorem.

jeśli masz homepremium to złamałeś licencje - czyli system masz nielegalny

Jesteś pewien ? Ponieważ użyłem oryginalnych paczek językowych Microsoftu.

Więc mogę sobie wgrać czysty system i użyć klucza z naklejki ale nie mogę sobie doinstalować języka do systemu ?

Użyłem legalnych narzędzi, dostępnych powszechnie w internecie. Równie dobrze mogłem to zrobić ręcznie przez CMD ale to dłuższa droga. Na mojej naklejce licencyjnej nie ma nic napisane, że mogę mieć system tylko w tych językach. Więc pokaż mi dokładnie, w którym miejscu złamałem licencję ?

prosze bardzo cytuje " Jeśli producent urządzenia lub osoba bądź firma instalująca oprogramowanie umożliwi Licencjobiorcy jednorazowy wybór wersji językowej, wówczas Licencjobiorca będzie mógł korzystać tylko z tej jednej, wybranej przez siebie wersji językowej."

http://www.licencje-microsoft.pl/2012/0 … windows-7/

Jak dla mnie to to nic nie wyjaśnia.

To tak samo jakbyś kupił pralkę i miał tam od 800-1000. Będziesz mógł korzystać z tylko tych obrotów, bo tylko takie są. Jednak jak sobie zrobisz 1200 obrotów to możesz korzystać i z 1200.

Podaj mi zapis, który mówi, że jak zmienię język na inny niż zainstalowany to łamię warunki licencji. Bo ten zapis, który podałeś to dla mnie stwierdzenie rzeczywistości.

“Jak masz tylko 5 języków to możesz wybrać tylko jeden z tych pięciu.” To oczywiste. Co się stanie jak sobie zrobię 6 języków?

możesz wybrać jeden z 5 - nie ma zapisu dającego ci prawo modyfikować system w jeszcze jedną wersje językową, jest to złamanie licencji a na dowód tego wkoncu bedziesz mial komunikat ze system jest nielegalny

Pożyjemy, zobaczymy.

Przecież użyłem wbudowanych w system narzędzi i oficjalnych paczek językowych Microsoftu więc nie rozumiem. Dziś instaluje aktualizacje i zobaczę co z tego wyjdzie.

to nie ma znaczenia jakich narzędzi użyłeś - tego typu modyfikacja systemu w tej wersji jest wbrew licencji

Poczytaj: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

poczytałem ale nie ma tam nic wspolnego z licencjonowaniem - zaś podałem link w ktorym jest konkretny cytat który potwierdza to co mowie, pozatym widzialem juz na innym forum przypadki gdzie WAT sygnalizował nielegalną kopie systemu po zmianie języka do klucza na język angielski

Wczoraj zainstalowałem ponad 100 aktualizacji. Został tylko service pack i nic mi nie wyskakuje.

nadal nie otrzymalismy informacji jaką masz wersje systemu

Win 7 x64 Home Premium, myślałem, że to oczywiste.

Zainstalowałem dziś wszystkie aktualizacje i wydaje się, że system mam legalny. Żadnych komunikatów nie mam.

co niezmienia faktu że jest to sprzeczne z licencją - komunikat możesz ujrzeć z czasem

Może zobacze, może nie. Zobaczymy jak z tym będzie ale nie omieszkam Cię poinformować jeżeli taki komunikat zobaczę.

Tutaj opisuję kwestię zmiany wersji językowych i moje pozytywne doświadczenia w tym zakresie z Vistą.

Jeżeli martwisz się, na wszelki wypadek wykonaj kopię aktywacji.

Pozdrawiam.