Użycie procesora 100%?


(Mar2904) #1

Mam pytanie, dlaczego tak się dzieje że gdy za każdym razem gdy włącze Azureusa (tylko w tym przypadku tak się dzieje) użycie procesora podnosi się od razu do 100%? i komputer wtedy potwornie zamula :frowning: Mam pytanie co może to powodować? dopiero od niedawna tak się dzieje. Mam 512 RAM DDR. Jak zapobiec temu ?? Proszę o porady...

beznazwy7uj.th.jpg


(El Presidento) #2

Faktycznie Azerus zera duzo pamieci ram oraz podnosi zuzycie procesora ale na twojim kompie powinno byc to nie odczywalne proponuje przeinstalowac Azerus

P.S najnowsza wersja

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=711&t=46


(Mar2904) #3

Bo nigdy nie było odczuwalne, a reinstalki robiłem pare razy, a najnowszą wersję mam zainstalowaną, ale to wszystko nic nie daje... :frowning:


(El Presidento) #4

A czysciles rejestr z Azerusa sproguj tym

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29


(Damian) #5

Zobacz jak będzie gdy klikniesz prawym klawiszem na proces Azureausa i zmienisz mu priorytet na niski.


(M@rcinus) #6

U mnie kiedys jak miałem Azureusa to za kazdym razem jak wlaczalem go to sprawdzalo te pliki co sciagam i przez jakis czas srasznie mi muliło kompa.Moze tez masz jakas taka opcje zaznaczoną?


(boczi) #7

Jaką masz wersję Javy?


(squeet) #8

Dokładnie. Najnowszy Azureus potrzebuje Javy w wersji 1.5.0... Zainstaluj tą i wywal starą i będzie dobrze. Pozdro


(Mar2904) #9

No tak,zainstalowałem najnowszą wersję Javy,pousuwałem stare i dalej jest tak samo,po jakiś 2 minutach użycie wzrasta do 100%,a gdy wyłącze Azureusa to jest narmalnie (4-5 %).


(squeet) #10

A powiedz mi, czy instalując nową wersję Javy wywaliłeś starą i zrobiłeś restart kompa?


(Mar2904) #11

Odinstalowałem,wyczyściłem rejestr jv16 PowerTools,zrobiłem restart,zainstalowałem najnowszą Javę i dalej tak się dzieje jak już pisałem poprzednio...


(squeet) #12

Jedyną sensowną radą dla Ciebie teraz jest chyba wrócenie do wersji, która chodziła Ci stabilnie... ja mam XP na 256 RAM-u i jak miałem Azureusa, użycie procka skakało tak tragicznie dopiero, gdy miałem parę aplikacji włączone...

Bo chyba configiem się nie bawiłeś w Azurze?


(Mar2904) #13

Robiłem konfigurację, ale tylko te na których się znam i ustawiam je już od dłuższego czasu, ale jednak powróce do wcześniejszej wersjii Azureusa (bo tylko z najnowszą mi się tak dzieje) Mimo wszystko dzięki za wszystkie porady :piwo:


(squeet) #14

Czytałem gdzieś o problemach, związanych z najnowszą wersją Azureusa... A od niedawna - czyli od momentu zmiany na najnowszą wersję mniemam? Jak znajdę ten link to Ci podeślę na PW... Trzymaj sie!


(Siekiera666) #15

przrzuć sie na bitcomet :stuck_out_tongue:


(Matthew14) #16

u mnie tez tak było na najnowszej wesji ( chyba Azerusa 2.3.0.0) zamulała kompa problem zniknał kiedy przerzucilem się na 2.2.0.0.


(Mar2904) #17

I ja już też wybrnąłem z tego problemu, poprostu odinstalowałem najnowszą wersję i zainstalowałem poprzednią i jest wszystko ok :smiley: Ale dzięki za wszystkie porady :piwo:


(squeet) #18

No widzisz, poczekajmy na stabilną nową wersję... Pozdro