Użycie procesora 100%?

Mam pytanie, dlaczego tak się dzieje że gdy za każdym razem gdy włącze Azureusa (tylko w tym przypadku tak się dzieje) użycie procesora podnosi się od razu do 100%? i komputer wtedy potwornie zamula :frowning: Mam pytanie co może to powodować? dopiero od niedawna tak się dzieje. Mam 512 RAM DDR. Jak zapobiec temu ?? Proszę o porady…

beznazwy7uj.th.jpg

Faktycznie Azerus zera duzo pamieci ram oraz podnosi zuzycie procesora ale na twojim kompie powinno byc to nie odczywalne proponuje przeinstalowac Azerus

P.S najnowsza wersja

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=711&t=46

Bo nigdy nie było odczuwalne, a reinstalki robiłem pare razy, a najnowszą wersję mam zainstalowaną, ale to wszystko nic nie daje… :frowning:

A czysciles rejestr z Azerusa sproguj tym

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29

Zobacz jak będzie gdy klikniesz prawym klawiszem na proces Azureausa i zmienisz mu priorytet na niski.

U mnie kiedys jak miałem Azureusa to za kazdym razem jak wlaczalem go to sprawdzalo te pliki co sciagam i przez jakis czas srasznie mi muliło kompa.Moze tez masz jakas taka opcje zaznaczoną?

Jaką masz wersję Javy?

Dokładnie. Najnowszy Azureus potrzebuje Javy w wersji 1.5.0… Zainstaluj tą i wywal starą i będzie dobrze. Pozdro

No tak,zainstalowałem najnowszą wersję Javy,pousuwałem stare i dalej jest tak samo,po jakiś 2 minutach użycie wzrasta do 100%,a gdy wyłącze Azureusa to jest narmalnie (4-5 %).

A powiedz mi, czy instalując nową wersję Javy wywaliłeś starą i zrobiłeś restart kompa?

Odinstalowałem,wyczyściłem rejestr jv16 PowerTools,zrobiłem restart,zainstalowałem najnowszą Javę i dalej tak się dzieje jak już pisałem poprzednio…

Jedyną sensowną radą dla Ciebie teraz jest chyba wrócenie do wersji, która chodziła Ci stabilnie… ja mam XP na 256 RAM-u i jak miałem Azureusa, użycie procka skakało tak tragicznie dopiero, gdy miałem parę aplikacji włączone…

Bo chyba configiem się nie bawiłeś w Azurze?

Robiłem konfigurację, ale tylko te na których się znam i ustawiam je już od dłuższego czasu, ale jednak powróce do wcześniejszej wersjii Azureusa (bo tylko z najnowszą mi się tak dzieje) Mimo wszystko dzięki za wszystkie porady :piwo:

Czytałem gdzieś o problemach, związanych z najnowszą wersją Azureusa… A od niedawna - czyli od momentu zmiany na najnowszą wersję mniemam? Jak znajdę ten link to Ci podeślę na PW… Trzymaj sie!

przrzuć sie na bitcomet :stuck_out_tongue:

u mnie tez tak było na najnowszej wesji ( chyba Azerusa 2.3.0.0) zamulała kompa problem zniknał kiedy przerzucilem się na 2.2.0.0.

I ja już też wybrnąłem z tego problemu, poprostu odinstalowałem najnowszą wersję i zainstalowałem poprzednią i jest wszystko ok :smiley: Ale dzięki za wszystkie porady :piwo:

No widzisz, poczekajmy na stabilną nową wersję… Pozdro