Użycie procesora 100%!

Mam problem z kompem - caly czas strasznie zamula. Non stop uzycie procesora wynosi 100%.

Mam Windows XP Home Edition i 768 RAMu.

a jakie masz kości ramu? 256 i 512? jeżeli tak to polecam odpiąć wolniejszą [256] i wtedy sprawdzić…

a w ostateczności => reinstalka

sprawdz w menedzerze zadan co ci łupie tak po procku

jaki proces to powoduje

menedzer zadan>>procesy

problem w tym ze nic mi nie lupie po procku - mam wylkaczone wszytskie aplikacje :frowning:

A jakiego masz procka??

Podkręcałeś go???

Grzebałeś coś w biosie z mnożnkiem???

a ja podczas grania mam zuzycie przez pewien proces a dokladnie przez SYSTEM okolo 10%, czy normalne??

Tak, jest to w normie.

miałem taki sam problem bo wgrałem power gg wgrywałes takie cos

miałem raz taki problem spowodowany wirósem

Aplikacje swoją drogą, ale są jeszcze procesy programów działających w tle. Sprawdź w menadżerze urządzeń jaki proces zajmuje procesor. Nie ma cudów - jakiś musi to robić skoro masz zużycie 100%

Watpię zeby odjęcie 1/3 ramu przyspieszyło kompa, nawet jeśli jedna kość jest troche wolniejsza. A w ogóle skąd wiesz że kośc 256 jest wolniejsza? mogą być równe mimo różnych pojemności, a nawet odwrotnie :slight_smile:

nie - nie podkrecalam go, ani nie grzebalam w biosie

nie

sprawdzilam kompa Kasperskim i AdAware - nic nie znalazlo

abc.jpg

Bianka tylko jak się ten screen ma do nazwy topika który załozyłaś…? :? Gdzie te zużycie procesora 100% ?

jak nie to - to nie wiem co mam wkleic

sdf.jpg

Teraz to zgłupiałem :shock:

Te dwie rzeczy występują jednocześnie?? Tzn na pierwszym miałaś 99% na "proces bezczynnosci czyli że procek nie robi nic i jest zupełnie wolny a na drugim, że jest zajęty w 96% (a powinno w tym momencie być 1%). Powtarzam - czy to sie dzieje jednocześnie? Bo jeśli nie, to zrób screena (tego pierwszego) w momencie kiedy masz te 96% na drugim.

to sie dzieje jedniczesnie :confused:

To ja nic nie rozumiem. Albo mam błędne pojęcie o pracy menadżera zadań i o tym co on pokazuje, albo dzieją się u ciebie nienormalne rzeczy. Może ktoś mądrzejszy tu zaglądnie i coś poradzi. Kompa masz przeskanowanego antywirem? Dobrze bedzie jak wkleisz tu loga z Hijackthis, może tam coś będzie widać. Jeśli nie wiesz jak, to poczytaj

:arrow: TU

Faral, pojęcie masz jak najbardziej dobre :wink:

Proces bezczynności 99, więc użycie procka powinno być 1.

Ale screeny się coś nie zgadzają :?

Na pierwszym jest chyba 29 procesów a na drugim 35 ! :wink:

Czy aby napewno były robione w tej samej chwili, w chwili jednakowego obciążenia ?

coś mi się jednak nie wydaje :?

W razie czego, można jeszcze użyć tego: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=896

-można zapisać log i wkleić na forum.

dzieki juz sobie poradzilam - jedna kosc wysunela sie ze slotu :slight_smile: i dlatego procek byl tak obciazony

Zgadza się - to nawet widać na drugim screenie - masz tam 512 a podawałaś że masz 768. Wprawdzie nie rozumiem co to ma do uzycia procesora (ja mam XP i ramu jeszcze mniej niż 512 a wcale mi na 100% procek nie pracuje :slight_smile: ) ale najważniejsze że problem zniknął 8)