Użycie procesora

Co jest zepsute jesli użycie procesora skacze ze od 100 do 10 i nigdy nie jest stałe

komputer jest wolny od syfu ??

Optymalizowałeś system ??

Użycie procesora jest zależne od tego jakich w danych chwili używasz aplikacji.

Raczej nie masz nic zepsute.

coś musi być zepsute gdyż to mi się dzieje od 0,5 roku a w tym czasie przeinstalowałem windowsa chyba ze 6 razy

A jaki procesor?

A nie podkręcałeś procesora? :roll:

nieważne jaki bo jest dobry to coś innego

Złączono Posta : 04.07.2006 (Wto) 11:40

Właściwie dzieje się to odkąd zmienona została mi płyta główna z asusa na foxconn

  1. Jaki procesor i jakie chłodzenie?

  2. Był podkręcany?

  3. Otwierałeś obudowę, czyściłeś wiatrak, może nowa pasta termoprzewodząca pomoże?

  4. Kiedy i jak mierzysz temperature? W pełnym obciążeniu czy w spoczynku

  5. Jak dobrze masz wentylowaną obudowę?

  6. Masz możliwość wsadzenie go do innego kompa i wtedy sprawdzenia temperatur? Może to jakaś usterka płyty głównej?

nic nie dokręcałem ani nie przekręcałem. Po prostu do pewnego momentu było wszystko ok, lecz od jakiegoś czasu wszystko jest spowolnione i się zacina a przeisntalowanie winndowsa nic nie daje. Czy może mieć to zwiążek z wymianą płyty głównej?

może, ale wcale nie musi. O wiele bardziej proawdopodbne jest to, że w tle pracuje jakiś program, który “zjada” moc procesora - sprawdź w procesach, która to aplikacja powoduje takie skoki.

w tej chwili jest to opera

Złączono Posta : 04.07.2006 (Wto) 12:24

teraz to proces bezczynności daje 80 %.

Złączono Posta : 04.07.2006 (Wto) 12:26

ale to mi się dzeje od marca więc nie może to być jakiś program

Po pierwsze nie ustawiałes dla gier wysokie priorytety ?

Po 2 zrób konserwacje komputera załóz nową paste termoprzewodzącą

Zrób defragmentacje dysku , oczyść wszystkie niepotrzebne pliki i sprób€j powyłączać niepotrzebne programy działające w tle.