Uzyskanie dostępu do Światłowódu

Witam chciał bym się zapytać czy istnieje możliwość napisania podania w sprawie podpięcia pod światłowód na wsi.

Dokładnie 2 metry od mojego domu i wzdłuż całej wsi idzie światłowód. Na wsi istnieje jedynie możliwość łącza mobilnego LTE.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Proszę poprawić tytuł tak, aby konkretnie mówił o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do kosza.

To, że “idzie światłowód” -nie oznacza automatycznie możliwości podłączenia. Często infrastruktura potrzebna do takiego podpięcia dla jednego użytkownika (abonenta) jest po prostu nieopłacalna. Ale jeśli wiesz do kogo należy światłowód - możliwości napisania podania nikt ci nie odbierze.

Podanie napisać zawsze możesz jak znasz adresata tej sprawy. Ale obawiam się, że kolega  Veers  ma rację -po prostu dla jednej osoby właściciel tego światłowodu nie będzie raczej chciał inwestować w infrastrukturę potrzebną do przyłączenia użytkownika do niej.

po pierwsze, kogo jest ten swiatlowod?

po drugie, jak będzie wiadomo kogo jest, to jakie media sa nim przesylane?

po trzecie, a jak jest rozwiazana siec telefoniczna przewodowa w twojej miejscowości?

po czwarte, swiatlowod w małych miejscowościach zakończy jest szafa dystrybucyjna,

                     od której do abonentow doprowadzona jest siec kablowa, miedziana

Ok jutro jadę do gminy aby uzyskać informacje na temat właściciela światłowodu.

Na wsi idą zapewne miedziane kable telefoniczne, ale odległość od centrali uniemożliwia podłączenie do neostady itp. 

 

Myślałem aby podpiąć to pod unijne środki idące pod rozwój wsi itp. A zbudowanie centrali pewnie umożliwiło by na dostęp dla całej wsi.

jak wspomniałem, swiatlowod przeważnie zakończony jest szafa dystrybucyjna, nie jest ona mala.

jak miejscowość jest rozciagnieta wzdłuż drogi i jest “dluga”, to taka szafa powinna stać gdzies po srodku.

faktem jest również, jeśli przekroczona zostanie odleglosc od szafy, to internetu się nie uruchomi.

postawienie szafy dystrybucyjnej, jak i jej wyposazenie to sa duże koszty.

aby uruchomić cos takiego nie potrzeba budowac centrali, do szafy podlacza się przewodami miedzianymi w ziemi,

można tez napowietrznie, siec telefoniczna, po której przesylany będzie również internet

 

 

w zlaczeniu, jak wygladaja szafy dystrybucyjne

001.jpg

002.jpg

003.jpg