Uzyskanie mobilności (WiFi) w aucie

Witajcie. Znajomy poprosił mnie o pomoc w uzyskaniu WiFi w autku. Praca taka, a nie inna i stąd takie zapotrzebowanie. I teraz jest mały problem. Otóż wybrałem mu MR3020 jako router (z podłączeniem pod zapalniczkę) i tutaj jest ok. Do tego modem Huwawei E3531 i z tym jest problem. Po podłączeniu starego modemu Option “coś” 505 po jakimś czasie sygnał jest wyłapywany i jest ok - WiFi działa. Na wspomnianym modelu Huawei niestety ciągle w statusie routera mam „Inicjowanie". Sprawdzałem listę kompatybilnych modemów, ale nie ma tam ani jednego, ani drugiego. Czy toś z Was może coś mi powiedzieć? Być może używa akurat tego modemu i będzie mógł coś powiedzieć, bo wątpię, żeby nie był kompatybilny. Co ciekawe ot, tak w lapku modem działa ok - tylko router go nie inicjuje - chyba, że to ma w zasadzie trwać nawet 20min, ale wątpie - stary „łapie” po jakichś 30s… Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

MR3020 w wersji V1, czy V2?

V1 według producenta nie obsługuję LTE:

Jeśli masz wersję V1 zawsze można wgrać nieoficjalny firmware (na 100% jest OpenWRT, ale pewnie Gargoyle też będzie).