Użytkownicy w win XP - katastrofa

(filozof) #1

Dosłownie katastrofa!

Może uznacie mnie za laika... i moze to dobre okreslenie dla mnie :wink: bo namieszałem coś i nie wiem jak odkręcić. Cóż, zdarza się najlepszym...

Chciałem poszperać coś w opcjach użytkowników i ktoś polecił mi wpisac do "Uruchom" userpasswords2. Wszedłem, coś zmieniłem... i teraz nie mam administratora! Jestem zaologowany jako gość i nie znam hasła administratora... Kiedy włączam to "coś" ponownie, prosi o hasło admina. I nie znam. Po ponownym włączeniu komputera pojawia się ekran powitalny,a le na liście nie ma żadnego użytkownika. wicskam alt+ctrl+ del i loguję się bez hasła.I jestem gościem... :confused: Ludzie, pomóżcie! Czy format to jedyne rozwiązanie????

Pozdrawia zdesperowany Filozof

(Damian) #2

Jak nie znasz hasła administratora to niestety tak :frowning:

(filozof) #3

A może jednak da się coś zrobić? :frowning:

(lazikar) #4

Nie jedyne. Przypomnij sobie hasło to pozbędziesz się problemu. :smiley:

(Maniooo666) #5

Witam,

zawsze można poczytać:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_89899.html

(Hns44) #6

poszukaj sobie na necie ( nie polskim ) programu do >blankowania hasel< ang password blank, zaleznie od tego na co trafisz bedzie to albo jedno dyskietowa wersja albo caly pakiet zajmujacy cos kolo plyty, w kazdym razie cokolwiek bys nie sciagnal musisz z tego odpalic kompa tzn przestawic w biosie sekwencje bootowania > floopy albo cd rom < a potem mozesz sie bawic dowoli :smiley: 8)

(filozof) #7

Ale czy to całkiem bezpieczny sposób? I czy polecany? :confused:

P.S. Ja hasła żadnego nie dawałem... :confused: A jednak go żąda... :confused:

(lazikar) #8

Dawałeś. Zawsze przy instalacji Windowsa wpisujesz hasło administratora. :smiley:

(Duch) #9

zaniepokoiłeś mnie teraz bo ja żadnego hasła nie wpisuje przy instalacji XP (za wyjątkiem CD-KEY :PPP )

(system) #10

Mnie się wydawało że jak przy instalacji nie podasz hasła administratora .

To przy zapytaniu o hasło administratora trza naciś dalej (enter) nic nie wpisując .. Tak mi się przynajmiej wydaje.. ?? A jak jest ? W rzeczywistosci..?

Pozdrawiam

(lazikar) #11

No panowie prawda jest taka ze w faktycznie mozna to hasło zapewne ominąć ( choć nie sprawdzałem) ale jest to niestety niewskazane. Nie wpisując hasła na to konto niestety jesteśmy mało bezpieczni. A napisałem to dlatego ze wiele osób nie wie ze ma wogle jakeś hasło załozone bo są tak przejęci przy instalacji Windowsa ze zapominają. :smiley:

(Duch) #12

kurcze :expressionless:

przy a w zasadzie po instalacji wpisuję jedynie nazwę użytkownika :roll:

gdzie tam się hasło wpisuje... :?

(lazikar) #13

W czasie instalacji masz opcje hasło administratora. Pyta o to. A to o czym mówisz po instalacji to tam tylko tworzysz użytkowników nie wpisując hasła ( Możesz je utworzyć puźniej). :smiley:

(filozof) #14

powiem tak: nie ja instalowałem... Ale to dobra wskazówka, musze się skontaktować z serwisem (oni mi instalowali, bo nowy komputer).

Wypróbowałem narzedzie, które było na stronie Chipa (ktoś dał tu link do tego). Niestety, proces przebiega pomyślnie, ale nic się nie zmienia... Nie wiem co jest... Chyba czeka mnie format... :(:frowning: