Używane produkty przez "kup teraz". Allegro

Na Allegro z reguły kupowałem nowe rzeczy przez Kup Teraz. Nigdy nie licytowałem ani nie kupowałem używek. Na licytacji za bardzo się nie znam i z reszta korzystanie z tej opcji jest dla mnie trochę kłopotliwe z powodu małej ilości wolnego czasu. Więc mam pytanie: czy kupowanie używek przez kup teraz jest rozsądne ? Bo zastanawiam się na zakupem GTA IV z tej aukcji:

http://allegro.pl/item606505700_xbox_36 … ml#gallery

Cena jak dla mnie przyzwoita, mapa i instrukcja jest a płyta w dobrym stanie, więc dlaczego nikt tego nie kupuje ? Czy w takich aukcjach jest jakiś haczyk czy coś ? :wink: Chciałbym się dowiedzieć też czy Wy kupujecie używane gry, lub cokolwiek innego przez “Kup teraz” na allegro.pl

Pozdrawiam :wink:

Przy grach używanych możesz być na 80% pewien że sprzedawca zostawił sobie numer seryjny na którym nadal będzie gral po sieci przez co ty w tym momencie co on będzie grał nie będziesz sam mógł grać po sieci :confused: dlatego właśnie mało kto takie gry kupuje ;]

Apropo kupowania na allegro poprzez kup teraz niczym ta forma nie różni się od normalnej licytacji poza tym że od razu wygrywasz ;]

–edit—

Choć widzę że to gra na xboxa360 a nie na pc ale w nich także musi być jakiś numer seryjny do gry po sieci…

A jakie ma to znaczenie czy jest opcja Kup Teraz czy Licytacja?

Dodane mniej niż minutę temu

Nie ma czegoś takiego. Wykupuje się po prostu abonament Gold by grać w sieci

Przy licytacji możesz kupić produkt taniej, niż przez „Kup Teraz!”. Przy licytacji składasz ofertę, ile zł najwięcej możesz dać za dany towar. Jeśli ktoś zaoferuje wyższą cenę niż ty, przegrywasz (możesz oczywiście zaoferować wyższą cenę od tej osoby, która cię przebiła i w ten sposób „grać” dalej). Przy „Kup Teraz!” automatycznie wygrywasz aukcję.

Przepraszam, ale piszesz bzdury. Widocznie nigdy nie brałeś udziału w licytacji. W gorączce licytacji wielokrotnie widziałem, że produkt uzyskiwał wysoką cenę tylko dlatego, ze licytujących poniosły emocje. Przy Kup Teraz nie ma żadnych emocji. Klikasz i kupujesz

Owszem, nie napisałem jednak, że przy licytacji zawsze kupi się dany przedmiot taniej, a że można go kupić taniej.

Trzeba więc przy licytacji uważać, żeby nie przebić ceny od Kup Teraz, bo można przepłacić.