Używanie windows xp HE z darowizny

witam mam pytanie

czy jezeli kumpel zakupil sobie nowego kompa i wraz z tym kompem dostal viste i oddal mi swojego legalnego xp HE za darmo to czy moge z niego korzystac

dal mi plytke jakas naklejke troszke zniszczona bo zerwal ja z obudowy kompa ale jest, no i teraz najwarzniejsze czy moge legalnie korzystac z tego systemu??

sebastian.39 windows o ile był aktywowany, to jest przypisany do innej płyty głównej komputera. Właściwie tylko na tej płycie głównej powinien być używany. Pewnie będziesz miał problemy z ponownym aktywowaniem systemu po zainstalowaniu.

Nie. Według licencji nie jest to legalne, ponieważ musiałby Ci ten kolega sprzedać również tego laptopa. Co ważniejsze i tak legalnie mógłbyś używać tego Windowsa tylko na tym laptopie. We wszystkich innych wypadkach nie będzie to legalne.

Skiff : to jest troche bez sensu kolega oddajac mi instalke i cd keya to logiczne ze nie bedzie juz korzystal a i nie mam laptopa mam zwykly komp

grzegorzch :a jezeli bym chcial zmienic plyte glowna albo wieksza czesc podzespolow komputera to co juz bym nie legalnie korzystal z windy??

sebastian.39 popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj punkt 2.14 regulaminu. Tytuł zmieniłem.

Nie jest bez sensu, poczytaj licencję OEM

zainstalowalem na swoim kompie wyskakuje jakis komunikat ze zostalo 30 dni do aktywacji(bede go przez ten czas używał :mrgreen: ) !!

mozna ten komunikat wylączyć albo tak go ustawic zeby nie pokazywal sie za kazdym razem jak wlacze kompa i tylko np.w ostatnim dniu albo tygodniu do ostatecznej daty ktywacji albo po prostu zeby sie wlaczal zadziej :lol:

I tyle na ten temat.

Złamałeś świadomie licencję - w związku z tym, radź sobie sam.