Używanie windows xp HE z darowizny

(Sebastian 39) #1

witam mam pytanie

czy jezeli kumpel zakupil sobie nowego kompa i wraz z tym kompem dostal viste i oddal mi swojego legalnego xp HE za darmo to czy moge z niego korzystac

dal mi plytke jakas naklejke troszke zniszczona bo zerwal ja z obudowy kompa ale jest, no i teraz najwarzniejsze czy moge legalnie korzystac z tego systemu??

(Grzegorz Ch) #2

sebastian.39 windows o ile był aktywowany, to jest przypisany do innej płyty głównej komputera. Właściwie tylko na tej płycie głównej powinien być używany. Pewnie będziesz miał problemy z ponownym aktywowaniem systemu po zainstalowaniu.

(Skiff) #3

Nie. Według licencji nie jest to legalne, ponieważ musiałby Ci ten kolega sprzedać również tego laptopa. Co ważniejsze i tak legalnie mógłbyś używać tego Windowsa tylko na tym laptopie. We wszystkich innych wypadkach nie będzie to legalne.

(Sebastian 39) #4

Skiff : to jest troche bez sensu kolega oddajac mi instalke i cd keya to logiczne ze nie bedzie juz korzystal a i nie mam laptopa mam zwykly komp

grzegorzch :a jezeli bym chcial zmienic plyte glowna albo wieksza czesc podzespolow komputera to co juz bym nie legalnie korzystal z windy??

(Monczkin) #5

sebastian.39 popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj punkt 2.14 regulaminu. Tytuł zmieniłem.

Nie jest bez sensu, poczytaj licencję OEM

(Sebastian 39) #6

zainstalowalem na swoim kompie wyskakuje jakis komunikat ze zostalo 30 dni do aktywacji(bede go przez ten czas używał :mrgreen: ) !!

mozna ten komunikat wylączyć albo tak go ustawic zeby nie pokazywal sie za kazdym razem jak wlacze kompa i tylko np.w ostatnim dniu albo tygodniu do ostatecznej daty ktywacji albo po prostu zeby sie wlaczal zadziej :lol:

(Monczkin) #7

I tyle na ten temat.

Złamałeś świadomie licencję - w związku z tym, radź sobie sam.