Używany DELL GX620: czy to dobry wybór?

Owszem, finanse to coś co nas ogranicza w sposób ostateczny, ale czy w takim razie zamiast kupować byle co na zasadzie “zapchaj dziura” nie lepiej odłożyć pieniądze i kupić za jakiś czas coś porządnego?

To zależy jak bardzo dzieciak suszy głowę w Skali Beauforta :stuck_out_tongue: , tak jak ostateczna decyzja należy do autora tematu.

Ja tam widziałem dzieciaki ze statkiem - na pokładzie Celeron z zegarem poniżej 1Ghz, 128MB DDR1, Riva TNT 2 (potem jakaś nowsza) i dało się pograć w HP, The Sims 1, pierwsze Fifki itd. Ba, toż to mercedesa wymieniłem. Najpierw to 300Mhz, 32MB pamięci, dysk 3GB. No ale fakt, czasy się zmieniły.

No i ten wiek niestety, często przeciwnie do woli rodziców, ciągnie do GTA, Wiedźmina i innych nieodpowiednich treści, o niebotycznych wymaganiach.

http://www.allegro.pl/item745125768_asu … _6600.html

Tylko od razu musiałbyś sprawdzić jaki tam jest zasilacz, jeśli byś się na niego zdecydował to po zakupie od razu napisz co tam wsadzili. Z rozbudową to niektóre części mogą być drogie, ale od razu będzie można w coś pograć, i starczy na nowy monitor.

Z doświadczenia wiem, że komputerów firmy DELL to zbytnio nie rozbudujesz. Kolega ma właśnie DELLa z procesorem dwurdzeniowym 2,2GHz, 3GB RAM, 500GB HDD, grafika zintegrowana i chciał sobie wymienić grafikę na lepszą. Kiedy zapytałem go jaki ma zasilacz w komputerze powiedział mi, że jakiś tam Samsung 250W(!). Więc przy takim zasilaczu nie może być mowy o lepszej grafice. Na pewno z resztą kompów DELLa jest tak samo, a w szczególności tymi tańszymi (on dał za niego ponad 2000zł) i o większej rozbudowie bez zmiany m.in. zasilacza nie może być mowy.

Temat pewnie już nieaktualny ale może komuś jeszcze się przyda.

Mam taki komputer i moim zdaniem jest to dobry sprzęt ale niestety ma pewne ograniczenia.

Zalety:

  1. Markowy komputer renomowanej firmy co widać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obudowy. Wykonany z dobrej jakości materiałów, widać, że cała konstrukcja jerst dobrze przemyślana. Nie ma żadnej przypadkowości zarówno w rozmieszczeniu poszczególnych podzespołów, rozmieszczenia okablowania jak również bezśrubkowej instalacji napędów, kart tozszerzeń itp.

  2. Druga bardzo ważna moim zdaniem cecha to fakt, że nie ma żadnego problemu z instalacją i aktywacją systemy operacyjnego Windows. Często się zdarza, że komputery sprzedawane na allegro nie mają systemu operacyjnego. W przypadku Della wystarczy kupić oryginalną instalkę Windows XP Professional dedykowaną komputerom Della (pełno tanich ofert na allegro), system zainstaluje się bezproblemowo i co najważniejsze, NIE WYMAGA AKTYWACJI.

  3. Mój egzemplarz posiada procesor Pentium 4 3,4 GHz i 3 GB pamięci RAM co w zupełności wystarcza do większości zastosowań w tym także do gier. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś nie chciało działać na tym kompie i w większości przypadków da się grać na maksymalnych ustawieniach grafiki.

  4. Komputer jest bardzo cichy, dzięki czemu nawet w nocy nie będzie przeszkadzał hałaśliwą pracą.

  5. Świetny, bezśrubkowy (jak to w większości markowych komputerów) system zdelmowania i zakładania bocznej ścianki obudowy, dzięki czemu dostęp do wnętrza komputera nie wymaga użycia śrubokręta. Podobnie jest z mocowaniem kart rozszerzeń, do których w obudowie jest specjalny zatrzask.

Wady:

  1. Nie da się zainstalować karty graficznej, która zajmuje 2 śledzie z tyłu obudowy. Po pierwsze ze względu na ogromną obudowę radiatora procesora, która jest bardzo blisko portu PCI-Express a po drugie dla tego portu jest tylko jeden śledź. Ja poradziłem sobie z tym problemem kupując odpowiednią kartę graficzną - EVGA 8800GT, która idealnie mieści się w tym kompie.

  2. Standardowo zamontowany oryginalny zasilacz Della (250 W) był za słaby do mojej grafiki i musiałem go wymienić na mocniejszy. Niestety nie jest to takie proste. Zasilacz Della posiada dość oryginalny system mocowania go w obudowie za pomocą specjalnych zatrzasków, dzięki którym jest bardzo mocno przytwierdzony ale które przeszkadzają trochę przy próbie zamontowania standardowego zasilacza ATX. Można sobie z tym poradzić ale mały kłopot jest.

I to w zasadzie wszystko, trochę się rozpisałem ale jak napisałem na wstępie może ktoś to wykorzysta.