Uzywany Laptop, oby nie mina


(MaveRick_) #1

Witam.

Planuje zakup używanego laptopa (a może kilku). Chciałbym sie was zapytać jak sprawdzić używanego laptopa tak aby nie nadepnąć na minę.

Raczej planuję zakup przy właścicielu i najpierw chciałbym sprawdzić osobiście laptopa. Na co zwracać uwagę, co w szczególności sprawdzać, itp, itd.

Kolega polecił mi użycie programu do podglądu; Aida32. On wyświetla wszystkie parametry kompa czy to jest właśnie ten komp jaki sie sprzedaje.

Co wy na to ? Jakieś wskazówki, porady ?


(Zbych ) #2

Najszybciej i bardziej dokładnie o parametrach laptopa dowiesz się z jego biosu.


(Kolmar) #3

Niektórych rzeczy i tak nie będziesz wstanie od razu sprawdzić. Musisz mieć dobry program diagnostyczny np. Everest, Aida też jest ok ale z nowszym sprzętem sobie nie radzi. Najważniejsze co bym sprawdził przy zakupie używanego laptopa to: pamięć RAM, dysk twardy (mogą być w nim ukryte bad sektory), oraz ekran/matryca. Acha i jeszcze jedno, często bywa, że nie wszystkie przyciski działają poprawnie więc dochodzi do tego jeszcze klawiatura. Powodzenia w testowaniu :smiley:


(MaveRick_) #4

wlaśnie... Mam laptopa Toshiba Satellite a135 i w biosie nic nie widzę na temat np. procka. Na pierwszej stronie widzę zegarek z data, twardy dysk i ilość pamieci.

Nie ma żadnej informacji o procku czy karcie graficznej.