[VB] Problem z przezroczystością PicturesBox

To użyj CopyFile

może i to się da zrobić…

ale już mi zabrakło cierpliwości, no dobra to może wybrać tego Borland Delphi, tylko teraz nauka tego. Jednak i tak nie mam nic do stracenia bo miało wiem o VB.

File.Copy to CopyFile w .NET.

Jeśli w TextBox podasz obrazek PNG, a zapiszesz do pliku z rozszerzeniem JPG, to chyba logiczne, że nie będzie “działać”? Jeśli w TextBox podasz plik JPG, to normalnie skopiuje, nie będzie żadnych problemów. Metoda z zapisywaniem Bitmap(Bitmap.Save) ma tą przewagę, że zapisze plik z dobrym formatem(sprawdza po rozszerzeniu) jeśli tylko jest on obsługiwany. Nie wiem co tu za problem jest. Dostałeś gotowy kod, który powinien działać(możliwe, że zrobiłem jakieś błędy, nie znam Visual Basica). Jedyne co, to File.Copy może rzucać wyjątek mówiący o tym, że folder nie istnieje, albo, że plik istnieje(jeśli się nie ustawi trzeciego parametru na true). Bitmap.Save podobnie.

Ładuje JPG i chce załadować tego JPG do PictureBox ale on się nie ładuje… nie wiem dlaczego, wcześniej było dobrze. Dopiero później z PictureBox JPG ma być zapisany.

EDIT:

Dobra, ja na moje możliwości nie da się zrobić jak na razie przezroczystego loga intela. Trudno, najwyżej nie będzie.