VBOX - Nie działają katalogi współdzielone

Mam Ubuntu 32bit oraz Windows 7 64bit. I nie działają mi shared folders. Gdy chcę mapować dysk w W7 to nie ma do wyboru VBOX. Guest additions mam zainstalowane.

Co robić?

Masz uruchomiony moduł vboxdrv? Choć bez niego VB by się nie uruchomił ale nie wiem jaką masz wersje.

Mój VBOX to 3.2.12

w Ubuntu musisz wpisać komendę sudo mount -t vboxsf yyy /xxx gdzie yyy to nazwa folderu w Windowsie a xxx nazwa folderu w ubuntu

m@m-desktop:~$ sudo mount -t vboxsf documents /home/m

mount: unknown filesystem type 'vboxsf'

Zaraz zaraz, może najpierw podaj jaki system jest gościem a jak hostem (bo nie można tego jednoznacznie wyciągnąć z twojego postu).

System matka to Ubuntu a gość to Windows.

Kiedy gościem był W7 32bit enterprise trial to działały mi katalogi a pod W7 2008R2 64bit trial nie działają katalogi. Może ten server ma jakieś zabezpieczenia?

Ja na win 2000 zawsze robiłem tak:

net use x: \\vboxsvr\sharename

sharename zmieniasz na nazwę zasobu, to oczywiście wpisujesz w cmd (wiersz poleceń) uruchomionego jako administrator.

EDIT

I jeszcze jedno pytanie masz Vbox w wersji OSE, czy od Oracle? Jeżeli masz OSE to wywal go i zainstaluj od Oracle.

Mam od Oracle.

net use x: \\vboxsvr\home\m\documents


System error 67 has occured


The network name cannot be found.

Źle to robisz, jako sharename nie masz podać ścieżki ale nazwę (to co wpisujesz w polu nazwa katalogu).

Dzięki zadziałało.