Vdotool a prędkość wiatraka i temperatura

Witam! mam kartę geforce 9600gt i programik vdotool, standardowy dla sterowników kart nvidii- z tego co się zorientowałem przeglądając forum. Pomyślałem, że go odinstaluje i tak też zrobiłem, ale szybko musiałem go instalować z powrotem. Otóż prędkość wentylatora spadła mi do 35% i karta graficzna grzała się w grach. W vdotool mam prędkość ustawioną na 2d - 60% 3d- 100%. Choć przyznam szczerze, że wiatrak nawet w wymagającej grze przy włączonym vdotool chyba nigdy nie doszedl do 90%. Pierwsze pytanie: Czy bez vdotool karta nie będzie pracować normalnie i regulować sobie obrotów wiatraka? I jeszcze pytanie czy jak temperatura (oczywiście przy włączonym vdotool) karty dochodzi w grach do 49 stopni to wiatrak nie powinien przyśpieszyć? Jaka jest normalna temperatura w grach dla tej karty? Pozdrawiam serdecznie!!

To może chociaż mi ktoś podpowie jakiś program, który będzie automatycznie ustawiał prędkość wentylatora na karcie graficznej w zależności od wykorzystania karty, bo bez vdotool jakoś coś takiego nie ma miejsca, a sterownik na stronie nvidi nie ma vdotool. Pozdrawiam

Wiatrak na karcie graficznej jest automatycznie regulowany przez sterowniki Nvidii.

Karta graficzna może rozgrzać się spokojnie do 70°C, więc wiatraczek nie musi przyspieszać. Karta sama reguluje swoje chłodzenie i temperaturę więc nie ma powodu się tym przejmować, jeśli jej mocno nie podkręcamy.

mam problem tez z grafika ale z nvidia 7300GT Super

problem polega na tym ze w czasie właczenia jako kolwiek jakiej gry po załączeniu sie gry obraz sie psuje tzn. kolory świrują i jakieś kwadraty paski trójkąty itp. i prawie nic nie widać nie mam pojęcia co moze być nie tak ;/

w programie VDOTOOL

2D 100% i 3D 100%

62C*

może te dane sie przydadzą :wink: