Vectra silnik

Mam dylemat jaki wziąsć silnik do Opla Vectry z rocznika 98

1.6 16V albo 1.8 16V

paliwo będzie napewno droższe, a większej różnicy nie ma z silnikeim 1.8 16V

kerapap zależy … Jak masz dużo kasy to bierz 1.8 większy kop i większe spalanie a jak nie to 1.6 i mniej paliwa chla … :slight_smile:

bierz 1.8 oczywiście.

1.6 spali więcej zresztą w tak dużym aucie to porażka.

Różnica w spalaniu, mizerna max 1 litr, zwróć uwage, ze vectra waży juz swoje i1.6 16v ECOTEC to troche zamało by bezpiecznie i bezstresowo wyprzedzac, a w takiej sytuacji zawsze lepiej miec pare km więcej pod butem, no a jak już będzie załadowana to szkoda słów.

Po 2 nie jesetm pewnien ale chyba od 1.8 do 2.0 jest juz inna stawka ubezpieczeniowa, róznica niewielka ale zawsze,pewnie z 40 zł

No i chyba jak kogoś stać na samochód za 15/18 tys bo pewnie tyle kosztuje taka vectra to ten jeden litr +/- nie zadecyduje o tym czy będzie miał co do garnka włożyć wiec sory ale według mnie lepsza 1.8 i przy odsprzedarzy ludzie też zwracają uwage ze 1.6 zamały do vectry

Aha jeszcze tak co do różnicy to 1.8 ma o 25 km więcej od 1.6 i 20 Nm wiecej, jak dla ciebie to mała różnica to ja niewiem jaka jest duża. Przy sprincie od zera do setki 1.8 będzie lepsza o jakies 2 s a w elestyczności zdeklasauje 1.6

Z tych to 1.8

Lepiej weż sobie 2.0 disel 8)

Weź 1,6 16V ponieważ będziesz miał niższe stawku ubezpieczeniowe a ze względu na to że jest to 16 V to lubi wysokie obroty i będzie mniej palić niz 1,8 16V. Chociaż jak masz kasę to bierz 1,8 :twisted:

Hmm chyba diesel jak już 8)

szczerze mówiąc opel miał zawsz nienajlepsze diesle i jak juz to weź 2.2 dt, tylko że one były montowane później więc to odpada.

A moze autor tematu napisze na co padła decyzja 1.6 vs 1.8 ?

Mam astre z 1.8 chla benzynę jak żul pod sklepem jabole ale ma kopa!!

Masz na myśli stare 1.8 8v czy 1.8 16v