[Vectra Tarnowskie Góry] Wysokie pingi, brak internetu

Witam mam pewien problem do opisania tutaj.

-dlaczego tutaj?

*z tego co zauważyłem jest tu wiele osób które zna się na tym i wie OCK i sądzę że z wami szybciej załatwię pewne sprawy niż z Administratorem.

Zacznę od początku.

-Internet w Vectrze(poprzednio ŚTK) mam od ok 5-6 lat.

-Posiadam Modem Thomson TCM420.

-Modem był instalowany na innym komputerze niż na którym aktualnie “siedzę”

-Posiadam Router Linksys WRT54GC skonfigurowany poprawnie.

-Łączę się za pomocą routera kablem do ethernetu(modem…kabel internet…>router…kabel ethernet>komputer.

-Router mam po to aby ‘kochana siostrzyczka’ mogła lagować mi sieć za pomocą Wi-fi w swoim telefonie.

-Nie posiadam wirusów na komputerze.

-Wydaje mi się że ogólnie posiadam stałe ip lecz po podłączeniu routera ip zmienia się na inne.

A teraz do rzeczy:

*Początkowo ja łączyłem się poprzez USB Modem z Routera a później przez kabel podłączony do routera. Nie było problemów.

*Kiedy mój brat się wyprowadził ja wystrzeliłem swój kabel do modemu no i jakoś śmigało. Lecz co jakiś czas po prostu nie miałem internetu a koledzy z klatki obok(blok) mieli takowe połączenie.

*Następnie powrócił router i zaczęły się problemy.

*Internet czasami się wyłączał, od niedawna dopadł mnie konkretny zamuł internetu(WYSOKIE PINGI +/- 1300 ms przewlekające się z normalnymi)

*Później kolejne przerywanie połączenia o której informowała mnie tylko jedna dioda migająca na modemie.

Dodatki:

+W danym dniu kiedy nagle przerwało mi się połączenie(1 dioda miga) koleś z BOK’u poinformował mnie że awarii na mojej ulicy dziś nie było.

+Problemy nie mogą występować przez router ponieważ rzeczy te dzieją się kiedy jestem podłączony do routera kablem jak i wtedy kiedy tylko do samego modemu.

Pytania:

-A może to wina kabla?

= Nie! Podłączałem się tym kablem przez kilka lat bez problemów, na nowym kablu było tak samo.

-Może masz jakiś wirus?

=Nie! Skanowałem komputer antywirusem,spybotem,anti-malware,hijackiem i czysto.

+Czy Odłączałeś modem od zasilania?

=TAK! Nawet kilka razy dziennie i czy to może być powodem tych zakłóceń?

+Czy masz sprawną kartę sieciową?

=TAK! Moja karta sieciowa działa prawdopodobnie prawidłowo(Windows nie doszukuje się usterek oraz sprawdzałem na pomocą komendy “ping 127.0.0.1” tak jak radzili na forum i dostawałem w odpowiedzi 4 linijki.)

A więc czy winowajcą może być wadliwy modem prawdopodobnie uszkodzony poprzez wielokrotne wyłączanie z zasilania?

(były to tylko sekundowe przerywy)

Jak nie modem to co? Dostawca Internetu?