VectraNet czy Neostrada?

Witam,

Mam pytanie do użytkowników internetu “VectraNet” -> http://www.vectra.pl/strona.php?ids=18& … 8d62a8bf34

(opertor telewizji kablowej) jak stabilność netu i jakość oferowanych usług w tym zakresie. Czy parametry transferów nie odbiegają od tych co oferują w swoich reklamach ?

Ogólnie chciałbym poznać Wasze sugestie na temat netu przez Vectre, czy warto go założyć czy wybrać Neostrade w promocji mistrzowskiej ?

Musze do końca marca coś wybrać, więc i podpisać umowe conajmniej 18-24 miesiące bujania się z nimi dlatego zależy mi waszych spostrzeżeniach.

W grę wchodzi tylko VectraNet i Neostrada (tylko to działa w moim mieście).

Co do samej Neostrady to dużo negatywnych komantarzy przeczytałem na forum “Neostrada Info” -> http://forum.neostrada.info/viewforum.php?f=8&sid= (rozłaczanie, słabe modemy…) więc musicie zrozumieć moje wahania i wątpliwości przy wyborze.

512 kb/s na takie parametry chce podpisać umowe.

Pozdrawiam

Mój kuzyn korzysta z tej Vectry, niby połączenie jest dobre, ale nie ma publicznego IP !!

Pewnie trzeba wykupić…

W neostradzie w standarcie też nie ma stałego IP!

No i co z tego ??

Ale ma zewnętrzne przyznawane dynamicznie :stuck_out_tongue:

Co do “publicznego IP” w Vectrze to jest za free, trzeba tylko zaznaczyć podczas podpisywania umowy, że take IP chcemy.

Bardziej żależy mi na jakości usługi, jak ten net sprawuje się.

Co do Neo to mam cały czas wątpliwości (jakość -> j.w link z problemami na forum Neostrady).

==============

Panowie, a jak wygląda u Was korzystanie z Neostrady na tych modemach co dają za 1 zł (Sagem i Thomson) też tak cały czas Was rozłacza, gubi ustawienia nawet przy korzystaniu z AutoConnect i ręcznie stworzonego połaczenia Dial-Up ?

Hmm… Neostrada jest OK, o ile nie jesteś zbyt daleko od DSLAMu i masz dobrej jakości linie (tj. parametry SNR i Tłumienia masz w normie).

Co do sprzętu…

Najpewniejsze i najmniej kłopotliwe są routery: ST510/516/546

Z modemów usb jeżeli już, to ST330. Sagema raczej nie polecam.

Przy właściwym podłączeniu, zainstalowaniu sterów i poprawnym skonfigurowaniu połączenia dial-up, nie ma bata - Neo musi chodzić!

A w razie jakichkolwiek problemów, wystarczy zadzwonić na infolinie 0801 102 102 :wink:

Mam neta w Vectrze. Działa spoko prawie przez cały tydzień, czasem są przeciążenia w weekendy, ale ogólnie nie jest źle.

Co do publicznego IP rzeczywiście jest za free, tylko, że niekoniecznie musi być dostępny w Twoim mieście. Ja mieszkam też w takim gdzie dostępne są tylko Neo i Vectra no i informatyk powiedział mi że jeszcze nie wprowadzili, ale zamierzają… już od roku (no comments)

Mam download 512 kb/s taki jak chcesz wybrać, czasem robią prezenty i miałem coś 560 kb/s czyli około 70 kB/s niedużo zwiększone ale zawsze :stuck_out_tongue:

Maja firewalla i poblokowane większość portów, stałe IP. Dają jeszcze jakieś miejsce na własną stronke około (100MB) i mail ale niekorzystam z niego wiec sie nie wypowiem :stuck_out_tongue:

Osiołek, emule, torrenty raczej cienko działaja nie ma na nich szans na full download. Zostaje tylko p2m i pobieranie z FTP. Brak ograniczeń downloadu na miesiąc.

Podsumowanie:

Zamierzasz grać w jakaś gre przez neta np. WoW, Lineage, Diablo itp. ,chcesz mieć swoją ochronę we własnych rękach, wolisz sciągać z torrentów, kazzy, emule wybierz Neo.

A jeżeli wolisz żeby ktoś założył za Ciebie firewalla, bo np. nie umiesz założyć sam lub nie chce Ci się w to bawić to wybierz Vectre.

co bys nie wybral napewno bedzie chodzic…

ale ja polecam Ci neo poprostu wieksza swoboda w kozystaniu z internetu…

:slight_smile: bardzo ciekawe stwierdzenie :okulary: szczególnie przy ograniczeniu transferu :stuck_out_tongue: .

Przy tej opcji możesz sobie wziąć stałe IP.

Mam Neta od 3 lat poprzez Vectrę i nie zamieniłbym go na Neostradę.

Kiedyś testowałem Noe, miałem ją na 30 dni testów, z tych 30 dni miałem połączenie 7 dni i to z problemami, ale to jednak było 3 lata temu.

Co do działania Vectry, nie zauważam braku możliwości działania z p2p.

Nie ma blokad portów.

Brak jakichkolwiek ograniczeń transferowych.

Nie gram w gry on line, więc tu nic nie powiem.

Na swoje konto e-mail i stronę www masz 200 MB przestrzeni.

Transfer mam zawsze wg umowy z tendencją up :).

Moje zdanie jest takie, gdybym miał wybierać miedzy Neo a Vectrą, ja wybrałbym Vectrę.

:okulary:

Serdecznie dziękuje Wszystkim za informacje i pomoc przy dokonaniu wyboru :slight_smile:

Oczywiście wybór padł na VectraNet (więcej plusów w porównaniu z Neo i stanowczo mniej problemów).

Pozdrawiam i życze dobrej nocy.