Vedion 9800 XXL - dylemat, czy kupić?

Witam

Mam “okazję” zakupić kartę graficzną (jak w tytule). Nie jest to spełnienie moich marzeń biorąc pod uwagę sprzęt jaki obecnie jest na rynku - ale trudno, nie mam wyboru.

Posiadam obecnie Radeona 9250 a potrzebuję coś zmienić w komputerze bo szlag zaraz trafi.

Pozostały konfig to - Barton 2600+, 1256 MB RAM.

Niestety nie mam możliwości finansowych zmienić więcej w tym sprzęcie, tylko samą kartę w cenie ok. 80 zł.

Pytanie - czy to jest warte świeczki?

Jak bardzo wzrośnie wydajność w grach i ogólnie w pracy na komputerze?

Z tego co zdążyłem już przeczytać, Vedion 9800 XXL to jakiś klon Radeona 9800 XT. Był masowo oferowany w zestawach komputerowych sprzedawanych w niemieckim Aldi. Opinie ma od skrajnie negatywnych do dosyć pozytywnych.

Proszę też o jedno…wiem, że to stary szmelc, więc takie opinie sobie darujmy :wink:

Ja Bym Nie Radził

1.Mało Znana Firma

2.Z Niemiec (Zależy Z Jakiego Miejsca)

3.Co Do Wydajność To Słaba

4.Czasy Świetlne Tej Karty Już Minęły

Jeżeli masz szanse wymienić to wymieniaj i się nie zastanawiaj nawet,ta 9800 ma dx9(twoja ma 8.1),Open GL 1.5(twoja 1.4) i SharedModel 2.0(Twoja 1.4) więc w grach bedzie o wiele wydajniejsza i bedzies mógł pograć w gry na dx9 a ogólnie jest jakieś 3-4razy lepsza. róznice napewno poczujesz

A np w porównaniu z x800?

http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-r … 77060.html

X800 wtedy będzie lepszy. 9800 XXL też nie będzie zły.

Nie jest to warte świeczki zbytnio, bo i tak w nic praktycznie nie pograsz.

Paranienormalny , nie każdy musi mieć i7-2600K i triple HD6970 :smiley: Wymiana z 9250 na 9800 lub X800 da dużo, wiem bo sam miałem tą kartę i po przejściu na 9550 było o wiele lepiej, a jako że te modele są mocniejsze podejrzewam, że będzie jeszcze lepiej.

  1. Ta karta to bardziej Medion niż Vedion.

  2. Z Niemiec taaa. A i tak wszytsko jest produkowane w Chinach albo na Tajwanie. Medion to Niemiecka marka taniego sprzętu.

  3. Jak napisał kamilek030190xd tyle że dodał bym jeszcze różniecę takę: stara karta 64bit nowa 128bit.

  4. Jak już ewentualnie zakupisz tą kartę to postaraj się o lepsze chłodzenie, to jest największym minusem tej karty.

Tak, jak jas_fasola napisal, uwaga na chłodzenie tej karty - to są niezłe piece - jak już nie widać, że to Medion - UWAŻAJ :slight_smile:

Radeony 9800, 9800PRO i 9800XT miały szynę pamięci o szerokości 256 bitów. Ten X800 wydaje się pewniejszą konstrukcją od Mediona.

No i sprawa załatwiona :slight_smile:

Wielkie dzięki za pomoc =D>


A lipa… Ten x800 jest pod PCI-Exp :frowning: