Vegas 8 - Jak skompresować na youtube

(komin15) #1

Witam, mam problem tego typu ze zrobiłem prawie 6 minutowy filmik w Vegasie ale po zapisaniu zajmuje 1 gb a po zapisaniu przez kodek XivD MPEG-4 Codec zajmuje 170 mb (co na 6 minutowy film bardzo dużo) Muszę tak zrobić aby zajmował tyle by youtube go przyjeło (limit upa). Proszę o dkoładne namiary z góry dziękuję

(posiwiały) #2

Może spróbuj tego:

http://www.dvdvideosoft.com/products/dv ... loader.htm

(komin15) #3

Ten program pomaga wysyłaś... a ja chcę lepiej skąpresować swój film. Nie o to mi chodziło.

(posiwiały) #4

"Convert any video to YouTube friendly video format with optimal size and quality and upload your video to YouTube fast and easy."

To mniej więcej znaczy: "Przekonwertuj dowolne wideo do formatu właściwego dla YouTube z (równoczesną) optymalizacją rozmiaru (pliku)

i jakości - i wyślij Twoje wideo do YouTube szybko i łatwo."

Programik ten to taki mały automat. Po instalacji odpalasz, wskazujesz właściwy plik wideo na dysku, możesz go także "przyciąć" przy okazji,

podajesz swoje hasła logujące do YouTube -i wysyłasz. Proces uploudu trwa od kilkunastu sekund do kilu- kilkunastu minut (transfer).

Tak że również KOMPRESUJE.I nie trzeba się bawić w kalkulowanie przeliczeń.

Nie znalazłem specyfikacji plików wsadowych - autorzy piszą "any video" - zakładam że poradzi sobie z .avi i pewnie wszystkim do czego masz kodeki w systemie.

Ale przede wszystkim,fajne jest to, że że sam dobiera optymalne parametry konwersji co do jakości i rozmiaru pliku wynikowego.

P.S.

Te 6 minut z Vegas to w DV? Możesz się pobawić w konwersję do flash-video (standard YouTube) za pomocą SUPER ©

To fajny konwerter też do innych celów.

(Monczkin) #5

Proszę nazwać temat konkretniej.

(komin15) #6

Jaki kodek zainstalować żeby jakośc była dobra i zajmowało nie wiecej niż 30 mb. Mam projekt w vegasie tylko przy pomocy jakiego kodeka go zapisać?

(komin15) #7

Mógł by ktoś pomóc? bo to ważna sprawa którą musze szybko zrobić. Jakiego kodeka użyć i na jakich ustawieniach

(posiwiały) #8

Na YouTube możesz wstawiać pliki maksymalnie do wielkości 1Gb Służy do tego narzędzie opisane tutaj:

http://www.google.com/support/youtube/b ... swer=79983

Tym sposobem spokojnie wstawisz plik który zrobiłeś za pomocą XivD MPEG-4.

Gdybyś potrzebował dalszych szczegółów czy pomocy w tłumaczeniu - spoko pytaj.

(komin15) #9

hmm ale jaki jest sens wstawiś film który tra 6 min a zajmuje 100 mb i ładuje sie on przy wolnym internecie półtorej godziny.

Kompresuje juz na sślepo bo mi czas ucieka zmnijszyłem do 70 mb. Jaki kodek zainstalować?

(posiwiały) #10

Co do tych 30 Mb, to sprawa wygląda kiepsko. Domyślam się, że w Vegas obrabiasz materiał w formacie DV.avi ( z kamery ?), bo w tym

formacie 5 min. to około 1Gb. Tak drastyczne zmniejszenie rozmiaru pliku - do 30 Mb - jakimkolwiek kodekiem byś nie robił da raczej

opłakany efekt jakościowy. Ale bywa, że trzeba coś przesłać np. mailem. Najlepsze efekty można uzyskać za pomocą DivX, Xvid i

Windows Media Enkoder - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=113&id=806

(posiwiały) #11

Programik dla DivX, który po podaniu czasu filmu i wielkości końcowej pliku oblicza bitrate:

http://www.digital-digest.com/software/ ... id=0&did=1

(komin15) #12

zmnijszyłem do 100 mb i na jakości za bardzo to nie utraciło. Nie ma żadnego kodeka? Musze instalować następny program? mam jeszcze virtualdube

(posiwiały) #13

Wylicz "bitrate" za pomocą "advanced_divx_calc16"( to malutki programik w ostatnim moim linku) podając czas swojego filmu i żądaną wielkość pliku końcowego ( np. 30 Mb). Tą wartość bitrate wprowadź w ustawieniach XivD MPEG-4 Codec. Mnie dla równo 6 min. 00 sek. i pliku 30 Mb

dla audio 128 Kbit/sec wyszedł bitrate 555 Kbit/sec.

Czy możesz ustawić takie wartości w XivD MPEG-4 Codec ?

Dla bitrate audio 64 Kbit/sec bitrate video jest 619 Kbit/sec, czyli przy całkiem przyzwoitym dźwięku trochę lepszy obrazek.

(posiwiały) #14

Dla wersji Xvid-1.1.3-28062007 _Final Release wygląda to tak:

a>