Ventrilo - nie łączy się

Siema! Jak wiele osób grających w różne gierki przez internet (typu CS) korzystałem z Ventrilo, programu do rozmów, który nie przeciąża kompa tak jak skype. Niestety odkąd mam nowy komputer (a na nim Vistę), Ventrilo nie chce się połączyć z żadnym serwerem. Nie wyskakuje błąd, ale łączenie trwa i trwa, tak bez końca. Proszę o pomoc. Jeżeli jakieś dane komputera czy oprogramowania potrzebne są, podam, gdy tylko nadejdzie taka prośba.

Pozdrawiam

PS:

Szukałem w google, jednak nigdzie nie znalazłem TEGO problemu.

sprawdz czy firewall albo antywirus nie blokuje ventrilo. a dobrze je skonfigurowałeś?

A jaką masz wersje ? Spróbuj z 2.1.4

Mam 3.0.4, zaraz sprawdzę 2.1.4, zedytuję tego posta.

Co do firewalla, to mam kasperskiego, wyłączam go i dalej nic. Wyłączam też Windows Defender, żeby sprawdzić, czy aby to nie blokuje, a jednak problem nadal zostaje. Sprawdzę venta 2.1.4 i napiszę czy działa.

Co do konfiguracji, to co tam można zmieniać? Tylko jak chcę się połączyć z jakimś kanałem, to ip, port i ew. hasło, ale to wszystko wpisuję dobrze. Sprawdzam każdy krok po 10 razy chyba, żeby czegoś nie przeoczyć…

EDIT:

Dzięki! :slight_smile: Wystarczyło ściągnąć 2.1.4 i śmiga :slight_smile: Chociaż dałbym sobie głowę uciąć, że ściągałem już 2.1.4 - próbowałem jakieś 6 instalek i chyba próbowałem tę wersję, ale widać coś nie tak poszło. Wszystko działa, temat zamknięty :slight_smile: Dzięki.