VeraCrypt i Błąd:BIOS reserved to much memory:566

Zakupiłem nowego laptopa niestety jak się okazało z Windows 10.Po włączeniu Veracrypt okazało sie,że nie jest możliwe szyfrowanie całego dysku ponieważ Veracrypt nie obsługuje UEFI i GPT. Więc pierwsze co postanowiłem to zainstalowałem od nowa system pod Legacy BIOS następnie przekonwertowałem dysk poleceniami w discpart , select disc ,clean i convert to mbr. System się zainstalował .Po zainstalowaniu opcja szyfrowania całego dysku stała się dostępna. Po skonfigurowaniu i przed szyfrowanie Veracrypt przeprowadza test czy wszystko działa prawidłowo, po ponownym uruchomieniu komputera odpala się Veracrypt boot loader prosząc o hasło,po wpisaniu hasła i potwierdzeniu,że hasło pasuje pojawia się taki komunikat ERROR:BIOS reserved too much memory:566

-Upgrade BIOS

-Use a different motherboard model/brand

Moze źle postawiłem windowsa nie mam pojęcia  więc bardzo proszę o pomoc kogoś ogarniętego. Wczesniej korzystałem na starym laptopie z Windows 7 i wszystko chodziło bezproblemowo.

Laptop ASUS,8 GB RAM, płyta główna zintegrowana Intela.

IMG_20161218_165816.jpg

Spróbuj zaktualizować BIOS.

Próbowałem,ale WinFlash pokazuje, że jest aktualny.

Wejdź w BIOS i sprawdź numer wersji.

Wejdź na stronę producenta laptopa, wyszukaj zasoby dostępne dla swojego laptopa w części typu “wsparcie & sterowniki”, sprawdź tam czy jest nowsza wersja BIOS niż ta którą posiadasz zainstalowaną.

Wszystko sprawdziłem na stronie jak i na komputerze ta sama wersja 403 WinFlash też potwierdza, że bios jest aktualny. Uważam, że teraz trzeba coś ustawić w biosie może rozmiar pamięci nie mam pojęcia z resztą ten bios u mnie jest bardzo ubogi w konfigjracji.Ale dzięki chociaż za zainteresowanie.

Veracrypt od wersji 1.18a obsługuje UEFI i GPT.

Obsługuje partycję systemowa, tworzenie kontenerów etc. Ale nie jeśli chodzi o szyfrowanie CALEGO dysku.Pod EUFI i gpt sprawdzałem i opcja szyfrowania całego dysku jest nie dostępna ,nie można w tą opcję nawet wejść bo nie ma z nią nawet interakcji.Po sformatowaniu pod UEFI w mbr pojawiła się i teraz mam problem bo wychodzi wspomniany błąd.