Via bus master IDE Drivers?

elo @ll, no wlasnie poszukuje sterownikow jak w temacie ;/ stery mam oryginalne na plycie zakupione wraz z plyta glowna … na 98se wszystko sie pieknie instaluje a na XP … niestety nie … problem w tym ze olałbym to gdyby mi sie przez to komp nie zacinal. Probowalem juz zainstalowac wszystkie stery z plyty jakie sa do chipsetu Via i nic ;/ moze ktos z was bedzie mi mogl pomoc

plyta Soltek SL-75KAV-X Series, Chipset Via nie wiem co jeszcze Wam podac :stuck_out_tongue:

poszukaj na VIARENA i stamtąd ściągnij najnowsze sterowniki do płyt VIA; 4 in 1 Service Pack 4.53…

Witam,

http://downloads.viaarena.com/drivers/4 … _v453v.zip

dzieki, ale juz instalowalem te stery i dalej to samo ;/ juz nei wiem co mi moze pomoc ;/

to napisz co się dzieje z komputerem!! czy wyskakują jakieś błędy albo coś !!

komp sie tnie przy zlaczaniu jakis progsow, np wlaczam skype to zacina mi winampa, w ogole calego kompa, tak samo jest jak zalaczam total commandera, nawet w momencie przesylania plikow na ftp sie tnie … konfilktu zadnego nie ma, sprawdzalem, poprostu system nie potrafi zainstalowac sterow Via bus IDE drivers wykrywa ale nie instaluje, instaluje najnowsze staery ze strony producenta, to samo, instaluje starsze stery, to samo i tak moge w kolko :confused:

co najmniej dziwne :shock:

mam XP PRO; płytę główną raczej tandetną i wszystko się pięknie instaluje; każdy sterownik do VIA!!

a czy twój sprzęt jest oki?? a konkretnie dysk; bo to sterownik od HDD jak się zdaje ( :roll: )…

oki nie wiem jak to zrobilem ale cos wykombinowalem i narazie dziala bez zarzutow, z tym ze po zainstalowaniu (chyba 10 raz) tych sterow najnowszych nie wykrywa mi tego Via bus IDE drivers, tzn nie ma go w ogole na liscie w menagerze urzadzen , ale oki nic sie nie tnie przy otwieraniu programow, aha jest tylko jeden jakis malutki blad, przy odpalaniu systemu wywala kominukat (jest logo VIA) i tresc ze nie wprowadzil wpisu do rejestru ale z tym juz tez dam sobie rade, thx za help … pozdro

Przyczyną może być konflikt sprzętowy miałem podobnie, na 98 wszysko chodziło dobrze ale kiedy zainstalowałem xp to nie chciał zainstalować sterowników do kanałów IDE zainstalował dopiero po wypięciu napędów CD które były na slave po wpięciu znowy wyżucił sterownik , okazało sie że pod xp nie chcą ze sobą współpracować na jednej taśmie nagrywarka samsung z cd lg i hd z dvd hitashi po kilku przepięciach dopasowałem sprzęt i sterownik sie zainstalował.

masz racje , to jest sterownik od hdd , robilem testy programem HDTach i wychodzi mi na wykresie ze przy zapelnieniu dysku max. czyli 30GB jego przesyl danych to 15mB/s z tego co sie zdazylem zorientowac to jest to racze niska wartosc i niepozadana, faktycznie dysk chodzi wolniej niz wg mnie powinien ;/ :?

u znajomych ktorzy maja slabszy sprzet komputer chodzi szybciej niz moj wiec jestem prawie przekonany ze wina jest dysk ;/ :?

moj sprzet to: Athlon 1200, Riva tnt2 16mB :lol: 128 DDR, Plyta Soltek 75-KAV-X Series, Chipset VIA, dzwiek na plycie AC`97 :stuck_out_tongue: jak cos jeszcze to klikac :lol: