Virtual Dub 1.9.9 nienaturalne wielkości filmu


(Ryan370z) #1

Witam, ściągnąlłem Virtual Dub 1.9.9 z myślą o prezentacji moda do d3 na youtube. Po wycięciu fragmentów, z których skleję jeden film, 1 krótki fragment (ok 5 min) waży ponad 3GB. Czym to jest spowodowane i jak to mogę odchudzić by ważyło jak najmniej, lecz z przyzwoitą jakością, aby oglądanie było wygodne? (np 1 fragment waży 3.68 gb a trwa 3,38 ,in. przy rozdzielczości 512x384 :|)


(Łukash) #2

Filmik nie jest skompresowany -Audio>Direct Stream Copy, Video>Compression i np XviD MGEG 4 ,jak nie znasz się na kolejnych ustawieniach zostaw.Potem File >Save as AVI.Polecam Virtual Dub Mod


(Ryan370z) #3

Ok wykonałem kompresjei waży 134 mb. Da się odchudzić? Bo upload na yt potrwa wieki :[


(Łukash) #4

Video>Compression>XviD>Configure>Target size .


(Ryan370z) #5

Hm sprawdzałem i we wszystkich metodach kompresji nie ma takiej opcji jak target size.


(Łukash) #6

Sorki Video>Compression>XviD>Configure>Calc>Target size i tam ustawiasz,możesz zmienić też FPS.


(Ryan370z) #7

Ok, teraz mam problem bo ciągle komunikaty z błędami wyskakują: Albo że film jest obsługiwany przez inny proces a mam włączony tylko firefox i virtualduba. Albo też pokazuje error o numerze -7. Nie mogę zapisać zkompresowanego pliku :{ Reinstalowałem ale to nic nie daje.

EDIT: albo błąd -101 (corrupt data).


(Łukash) #8

W jakich okolicznościach występują błędy ?Chcesz uploadwać -zakończ prace VD


(Ryan370z) #9

Po kompresji filmu np kompresja.avi zapisać do part1.avi i wtedy wystepuje błąd. \edit: Już wiem trzeba ustawić direct stream copy i wtedy można zaoisać.


(Łukash) #10

Wszystko już gra ?