Virtual Server i wi-fi

Mam pytanie, czy w routerze TP-Link TD-W8910G można utworzyć porty które mają przekierować na port komputera o danym adresie IP gdy on jest podłączony przez sieć WLAN, czy należy mieć połączenie LAN

Hej,

Rozumiem, że chciałeś zapytać, czy przekierowania działają tylko przy kablowym połączeniu, czy przy bezprzewodowym też?? Jeśli tak, to odpowiedź brzmi: oczywiście. Nie na znaczenia sposób podłączenia do siec, by możliwe było przekierowanie portów na dany adres IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To możesz mi powiedzieć dlaczego u mnie to przekierowanie nie działa?

Do NAT – Virtual Servers Setup dodałem port 443 czyli Secure Web Server (HTTPS).

Potem pod linuxem przeskanowałem porty rutera, ale były tylko dwa podstawowe, spróbowałem się połączyć przeglądarką, i wyskoczyła informacja że nie udało się nawiązać połączenia, zrestartowałem ruter, ale było to samo.

A sprawdziłeś czy WLAN i LAN używa tego samego Virtual Circuit co NAT?

U mnie tak było. Teraz wszystko działa na PVC4. (Chociaż nie wiem jak to możliwe, że wcześniej nie :smiley: )

Hej,

Spróbuj wspomniane przekierowanie dodać też w Port Triggering.

Trochę poszperałem w sieci i okazuje się, że sporo osób ma problem z przekierowaniami na tym routerze… I w większości przypadków potrzebna była aktualizacja oprogramowania, która zwykle rozwiązywała problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jakiego oprogramowania? :o Przecież router konfigurujesz przez przeglądarkę?

Hej,

Nie chodzi o konfigurację !!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aaa… Myślałem, że miałeś na myśli sterowniki czy coś to mnie zdziwiło :x :stuck_out_tongue:

Sprawdziłem wersję Firmware routera. Na stronie konfiguracyjnej piszą mi że mam wersję 1.3.4 Build 080731 Rel.35756n a Hardware v2.

Na routerze (pod spodem) pisze mi że mam wersję 4.2 i teraz pytanie, Jaką mam wersję.

Na stronie z oprogramowaniem są dwa linki do pobrania jeden z Annex B a drugi z Annex A , o co w tym chodzi?

Podaj skąd masz internet. (Dla przypomnienia Annex A - Łącze analogowe B - cyfrowe)

Neostrada, czyli annex a.

Tak.

Btw. Netia (na linii Netii) niby ma cyfrowe, a działa na Annex A. Dziwne, ale sam tego doświadczam. :expressionless:

Hej,

A próbowałeś z powyższym??

Faktycznie, trochę pomieszane to wszystko. Na szczęście na stronie producenta to tego typu routera są tylko dwa rodzaje oprogramowania - wszystko więc wskazuje na to, że wersja hardware’u to po prostu nic innego jak przypisanie Annex A jako wersja 2 i Annex B jako wersja 1. Nie wiem tylko skąd na obudowie naklejka z numerem 4.2. :co: Nie wiem, może to coś pomoże - Jak wygląda w wersji sprzętu na TP-Link urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus