Virtual Server i wi-fi

(Lurker1) #1

Mam pytanie, czy w routerze TP-Link TD-W8910G można utworzyć porty które mają przekierować na port komputera o danym adresie IP gdy on jest podłączony przez sieć WLAN, czy należy mieć połączenie LAN

(Dimatheus) #2

Hej,

Rozumiem, że chciałeś zapytać, czy przekierowania działają tylko przy kablowym połączeniu, czy przy bezprzewodowym też?? Jeśli tak, to odpowiedź brzmi: oczywiście. Nie na znaczenia sposób podłączenia do siec, by możliwe było przekierowanie portów na dany adres IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Lurker1) #3

To możesz mi powiedzieć dlaczego u mnie to przekierowanie nie działa?

Do NAT -- Virtual Servers Setup dodałem port 443 czyli Secure Web Server (HTTPS).

Potem pod linuxem przeskanowałem porty rutera, ale były tylko dwa podstawowe, spróbowałem się połączyć przeglądarką, i wyskoczyła informacja że nie udało się nawiązać połączenia, zrestartowałem ruter, ale było to samo.

(Mskitek) #4

A sprawdziłeś czy WLAN i LAN używa tego samego Virtual Circuit co NAT?

U mnie tak było. Teraz wszystko działa na PVC4. (Chociaż nie wiem jak to możliwe, że wcześniej nie :smiley: )

(Dimatheus) #5

Hej,

Spróbuj wspomniane przekierowanie dodać też w Port Triggering.

Trochę poszperałem w sieci i okazuje się, że sporo osób ma problem z przekierowaniami na tym routerze... I w większości przypadków potrzebna była aktualizacja oprogramowania, która zwykle rozwiązywała problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mskitek) #6

Jakiego oprogramowania? :o Przecież router konfigurujesz przez przeglądarkę?

(Dimatheus) #7

Hej,

Nie chodzi o konfigurację !!

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mskitek) #8

Aaa... Myślałem, że miałeś na myśli sterowniki czy coś to mnie zdziwiło :x :stuck_out_tongue:

(Lurker1) #9

Sprawdziłem wersję Firmware routera. Na stronie konfiguracyjnej piszą mi że mam wersję 1.3.4 Build 080731 Rel.35756n a Hardware v2.

Na routerze (pod spodem) pisze mi że mam wersję 4.2 i teraz pytanie, Jaką mam wersję.

Na stronie z oprogramowaniem są dwa linki do pobrania jeden z Annex B a drugi z Annex A , o co w tym chodzi?

(Mskitek) #10

Podaj skąd masz internet. (Dla przypomnienia Annex A - Łącze analogowe B - cyfrowe)

(Lurker1) #11

Neostrada, czyli annex a.

(Mskitek) #12

Tak.

Btw. Netia (na linii Netii) niby ma cyfrowe, a działa na Annex A. Dziwne, ale sam tego doświadczam. :expressionless:

(Dimatheus) #13

Hej,

A próbowałeś z powyższym??

Faktycznie, trochę pomieszane to wszystko. Na szczęście na stronie producenta to tego typu routera są tylko dwa rodzaje oprogramowania - wszystko więc wskazuje na to, że wersja hardware'u to po prostu nic innego jak przypisanie Annex A jako wersja 2 i Annex B jako wersja 1. Nie wiem tylko skąd na obudowie naklejka z numerem 4.2. :co: Nie wiem, może to coś pomoże - Jak wygląda w wersji sprzętu na TP-Link urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus