VirtualBox - czarny ekran przy uruchomieniu

Witam.

Mam od kilku miesięcy problem z uruchomieniem VirtualBox. Nie miałem go wcześniej.

Pracuję na karcie grafiki ATI Radeon.

Problem polega na tym że po uruchomieniu (dowolnej wersji) VirtualBox,a dokładnie w czasie uruchamiania przestaje dochodzić sygnał do monitora chodź komputer nadal pracuje. Czarny ekran i jedyne co działa (ctrl+alt+del nie działa) to twardy restart komputera. Próbowałem w czasie instalacji rezygnować z danych elementów programu jednak nic to nie dało. Może podpowiedzieć do rozwiązania problemu to że używam dwóch monitorów oraz wszystkie podłączam przez kabel cyfrowy DVI (jak dobrze pamiętam nazwę).

Jeśli macie jakieś informacje na temat takiej sytuacji spowodowanej przez VirtualBox proszę napiszcie bo program jest mi przydatny a teraz jestem uziemiony.

Z góry dziękuję za pomoc.

ps. pracuję na Windows XP wersja Home EN

modek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Już poradziłem sobie z problemem i napiszę tu parę słów w tej kwestii.

Okazało się że w przypadku połączenia dwóch ekranów do karty ATI Radeon (tu: monitor przez DVI i TV przez VGA) niektóre programy tj. VirtualBox, Photoshop CS5 i inne blokują sygnał do monitora jeśli drugi monitor za pomocą Catalyst Controler Center (np poprzez ikonę w trayu) jest zgaszony.

Aby problem się nie pojawiał wystarczyło włączyć również drugi monitor. Wtedy programy działają poprawnie a monitor nie traci sygnału.

Wiem że parę sformułowań może być błędnych w tym co napisałem bo bardziej udało mi się problem rozwiązać niż zrozumieć jego przyczynę.