VirtualBox - Debian - Uruchomienie karty WiFi na USB

Witam,

chciałbym zainstalować na VirtualBoxie Debiana i testować na nim różne oprogramowania,

ustawienia aby potem gotowe, dobre rozwiązania przenieść na domowy serwer.

Jak uruchomić na VirtualBoxie bezprzewodową kartę sieciową na USB?

Sterowniki doinstaluję sobie z poziomu systemu ale słyszałem, ze aby karta

w ogóle była odczytywana należy coś ustawić, włączyć.

Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Nie instaluje się sterowników na VirtualBoxie, tylko Guest Additions.

Link: http://www.dedoimedo.com/computers/virt … ddons.html

Zapomniałem dodać - korzystam z systemu w trybie konsoli.

Nie mam zainstalowanego środowiska graficznego.

Tylko kolega greh nie zauważył pewnej rzeczy - Guest Additions to owszem sterowniki ale dla wirtualnego sprzętu, a nie dla fizycznego, więc sterowniki do karty na USB i tak będzie musiał doinstalować, bo Guest Additions tego nie obsługuje. To, że korzystasz wyłącznie z terminala w niczym nie szkodzi, bo dodatki możesz zainstalować ręcznie z poziomu powłoki tekstowej, montując wpierw obraz ISO z dodatkami ale Tobie to niepotrzebne.

Podpowiem tylko tyle, że żeby w ogóle podłączyć kartę przez USB w przypadku VirtualBoksa zainstalowanego na Linuksie, musisz należeć do grupy vboxusers, w Windowsie zapewne podobnie ale ponieważ nie korzystam z Windowsa, to teraz tego nie sprawdzę. Jak już będziesz miał uprawnienia do korzystania z USB na wirtualnej maszynie to będziesz mógł podłączyć w ustawieniach kartę, pendrajwa i co tam zapragniesz. Doinstalujesz sterowniki i powinno działać.

Pozdrawiam!

A czy inny program do tworzenia wirtualnych maszyn poradzi sobie z obsługą bezprzewodowej karty sieciowej na USB?

Moim zdaniem sama maszyna raczej nie, chyba że jest to jakiś bardzo popularny model czipsetu.

Pozdrawiam!