Virtualbox lub virtual pc

Potrzebny mi poradnik jak zvirtualizować win 7 bo mam windows xp potrzebuje dobrego linka i poradnika i pytako mam takie czy pojdzie mi beattelfield 3 na virtual i jeszcze ktory lepszy virtualbox czy pc

Swego czasu próbowałem na odwrót (mam 7, chciałem spellforce na xp (via virtualbox) odpalić). Nie udało mi się to, może ktoś jakąś grę odpalił :slight_smile:

@up jeśli w ogóle możliwe jest granie na vm, musisz mieć bardzo mocny sprzęt do tego (nie wystarczą zalecane wymagania)

Wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Virtualboxa, posiada zdecydowanie większe możliwości konfiguracyjne.

A o graniu w BF3 na wirtualnej maszynie możesz zapomnieć.

procesor tutaj nie ma nic do rzeczy

ani karta graficzna

problemem jest że program nie używa sprzętowej karty tylko ma swoją programową

ta programowa karta ledwo obsługuje 3D już nie mówiąc o Shaderach i DX 11 czego battlefield potrzebuje właśnie do działania

najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie testestowej wersji systemu windows i zainstalowanie jej na osobnej partycji(stworzonej np przez EASEUS Partition Master

a po zainstalowaniu win7 w xp można ukryć jego partycje przez co nie będzie przeszkadzać

Dasz linka i mam jeszcze prośbę czy mozesz sprawdzić czy mozna ustawić zey normalnie włączał sie windows a jak chce win 7 to jakis klawisz lub jakaś komende

Jeśli zainstalujesz obok to XP doda się do bootloadera i będziesz miał stosowną listę wyboru. W razie czego można ją swobodnie edytować program EasyBCD

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

Jeżeli zainstalujesz najpierw 7 a potem XP, to nie będziesz miał listy wyboru systemu. Będzie uruchamiać się tylko XP. Żeby mieć listę wyboru systemów trzeba użyć albo metody stąd przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html albo programu EasyBCD. Jeżeli zechcesz potem usunąć XP i wrócić do 7, wspomniane metody też Ci pomogą. Pozdrawiam.

@adam9870

No to wszystko będzie w porządku. Windows 7 zobaczy XP i będzie menu wyboru systemu, wszystko powinno być ok,przepraszam, nie spojrzałem, ale analogicznie - jeżeli najpierw zainstalujemy 7 a potem XP, to będą problemy, analogicznie jeżeli najpierw zainstalujemy XP a potem 7 to nie będzie problemów.