VirtualBox- pomoc


(Borzuck) #1

Witam! Tak jak w temacie, wczoraj bawiłem się programem do wirtualizacji systemów na moim win 7 HP. Postawiłem najpierw XP a następnie Ubuntu. Testowałem je sobie, w sumie na każdym z nich nie spędziłem więcej niż 15 min. Ale do rzeczy. Gdy skończyłem postanowiłem usunąć VirtualBox i wszystkie pozostałości po nim. Usunąłem go normalnie poprzez "dodaj- usuń", ponieważ Revo nie obsługuje programów 64 bitowych. Wywaliłem także z folderu "Users" wirtualne systemu. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy to wszystko? Lubię mieć porządek na komputerze, dlatego chciałbym go w pełni usunąć. No i drugie pytanie, jako narzędzia czyszczące używam CCleanera oraz Glary Utilities. Czy czyszczą one system dobrze? Może macie jakichś innych faworytów? Pytam też o to bo wydaje mi się, że ciutek spadła wydajność mojego laptopa, ale tego nie jestem pewien, może takie "placebo".

Pozdrawiam Borzuck


(system) #2

Żaden program nie wyczyści wszystkiego jest to nie możliwe :wink: Jeśli dużo testujesz najlepiej zainstaluj sobie jakiś program do backupu, przed instalacją jakiegoś programu który chcesz przetestować rób obraz systemu. Po zabawie przywracasz obraz i żadnych śmieci nie ma :smiley: Najlepszym zozwiązaniem do tego typu zabaw byłby program typu ISR robiący migawki systemu i przywracający je w kilka sekund. Niestety darmowy Comodo Time Machine sprawia dużo problemów i nie polecam go. Z płatnych EAZ-FIX lub Rollback RX.

Choć oczywiście wystarczy zwykły program do backupu tylko że wolniej tworzy obraz i przywraca :wink:


(Borzuck) #3

Kurcze… to pewnie jak odinstalowywałem syf od Asusa to i tak pozostałości po nich są. A wiesz może, czy jeśli zainstaluję z płyty czysty windows to partycja recovery ulegnie np. skasowaniu? Bo najchętniej to przeinstalowałbym sobie laptopa ale zostawiając partycję recovery. Pozdrawiam


(Drobok) #4

Nie, to normalna partycja. Jak jej sam nie sformatujesz (albo nie skorzystasz z płyty dedykowanej / z instalacją nienadzorowaną) to ta partycja zostanie.


(system) #5

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że może dojść do jakiegoś konfliktu. Poczekaj najlepiej na kogoś kto już tak robił :wink:


(Borzuck) #6

No dobrze. Posiadam dysk 320GB, z czego 31GB jest własnie żużyte na partycję recover. Dysk C-74,5GB a D- 214 GB. Powiedzcie mi jak to tam będzie wyglądać to okno z formatowaniem? Chciałbym zachować aktualne proporcje, czyli taka sama wielkość C i D. Mogę prosić o jakieś wskazówki?


(Agatonster) #7

Borzuck ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.