VirtualBox- pomoc

Witam! Tak jak w temacie, wczoraj bawiłem się programem do wirtualizacji systemów na moim win 7 HP. Postawiłem najpierw XP a następnie Ubuntu. Testowałem je sobie, w sumie na każdym z nich nie spędziłem więcej niż 15 min. Ale do rzeczy. Gdy skończyłem postanowiłem usunąć VirtualBox i wszystkie pozostałości po nim. Usunąłem go normalnie poprzez “dodaj- usuń”, ponieważ Revo nie obsługuje programów 64 bitowych. Wywaliłem także z folderu “Users” wirtualne systemu. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy to wszystko? Lubię mieć porządek na komputerze, dlatego chciałbym go w pełni usunąć. No i drugie pytanie, jako narzędzia czyszczące używam CCleanera oraz Glary Utilities. Czy czyszczą one system dobrze? Może macie jakichś innych faworytów? Pytam też o to bo wydaje mi się, że ciutek spadła wydajność mojego laptopa, ale tego nie jestem pewien, może takie “placebo”.

Pozdrawiam Borzuck

Żaden program nie wyczyści wszystkiego jest to nie możliwe :wink: Jeśli dużo testujesz najlepiej zainstaluj sobie jakiś program do backupu, przed instalacją jakiegoś programu który chcesz przetestować rób obraz systemu. Po zabawie przywracasz obraz i żadnych śmieci nie ma :smiley: Najlepszym zozwiązaniem do tego typu zabaw byłby program typu ISR robiący migawki systemu i przywracający je w kilka sekund. Niestety darmowy Comodo Time Machine sprawia dużo problemów i nie polecam go. Z płatnych EAZ-FIX lub Rollback RX.

Choć oczywiście wystarczy zwykły program do backupu tylko że wolniej tworzy obraz i przywraca :wink:

Kurcze… to pewnie jak odinstalowywałem syf od Asusa to i tak pozostałości po nich są. A wiesz może, czy jeśli zainstaluję z płyty czysty windows to partycja recovery ulegnie np. skasowaniu? Bo najchętniej to przeinstalowałbym sobie laptopa ale zostawiając partycję recovery. Pozdrawiam

Nie, to normalna partycja. Jak jej sam nie sformatujesz (albo nie skorzystasz z płyty dedykowanej / z instalacją nienadzorowaną) to ta partycja zostanie.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że może dojść do jakiegoś konfliktu. Poczekaj najlepiej na kogoś kto już tak robił :wink:

No dobrze. Posiadam dysk 320GB, z czego 31GB jest własnie żużyte na partycję recover. Dysk C-74,5GB a D- 214 GB. Powiedzcie mi jak to tam będzie wyglądać to okno z formatowaniem? Chciałbym zachować aktualne proporcje, czyli taka sama wielkość C i D. Mogę prosić o jakieś wskazówki?

Borzuck ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.