Virtualbox udostępnianie karty sieci bezprzewodowej

Witam, przeszukuję internet od pewnego czasu w celu odnalezienia odpowiedzi.

Używam maszyny wirtualnej Oracle VirtualBox, chciałbym aby w zainstalowanym systemie Kali linux była widoczna karta sieci bezprzewodowej, którą mam w laptopie.

Używam opcji bridged adapter, dostaje adres IP z DHCP routera, ale nadal wykrywa mi to połączenie jako eth0, co uniemożliwia mi przejście np w monitor mode.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :stuck_out_tongue:

Jeśli masz procesor z Intel VT-x lub AMD-V, to możesz spróbować skorzystać z pci pass-through. Jeśli nie posiadasz procesora ze wsparciem dla wirtualizacji, to żeby mieć WiFi na VM, musisz mieć kartę podłączaną pod USB. Jak chcesz testować Kali Linux, to uruchom jako LiveCD.

 

Mam procesor intela z opcją wirtualizacji, żeby skorzystać z pci pass-through rozumiem, muszę pozaznaczać któreś opcje w oracle, tak? Mógłbyś trochę rozwinąć myśl? Nie bardzo mogę się odnaleźć w temacie.

Żeby skorzystać z pci pass-through to musisz już skorzystać z linii poleceń, w GUI tego nie załatwisz. No i nie orientuję się czy da się z tego skorzystać pod Windowsem, pod Linuksem się da. Z pci pass-through nie ma gwarancji, że każdy komponent zadziała poprawnie. Pod Linuksem robi się to tak.

 

VBoxManage modifyvm "nazwa VM" --pciattach xx:xx.xx

gdzie xx:xx.xx to numer urządzenia wskazywany przez linuksowy lspci.

Dzięki za odpowiedź, próbowałem z pciattach pod windowsem, maszyna nie chciała się po jego użyciu ‘‘odpalić’’, z tego co się zorientowałem póki co działa to tylko pod linuksem, a i tak nie jest jeszcze to do końca dopracowane. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: