Virtualbox udostępnianie karty sieci bezprzewodowej

(Marylin17) #1

Witam, przeszukuję internet od pewnego czasu w celu odnalezienia odpowiedzi.

Używam maszyny wirtualnej Oracle VirtualBox, chciałbym aby w zainstalowanym systemie Kali linux była widoczna karta sieci bezprzewodowej, którą mam w laptopie.

Używam opcji bridged adapter, dostaje adres IP z DHCP routera, ale nadal wykrywa mi to połączenie jako eth0, co uniemożliwia mi przejście np w monitor mode.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :stuck_out_tongue:

(roobal) #2

Jeśli masz procesor z Intel VT-x lub AMD-V, to możesz spróbować skorzystać z pci pass-through. Jeśli nie posiadasz procesora ze wsparciem dla wirtualizacji, to żeby mieć WiFi na VM, musisz mieć kartę podłączaną pod USB. Jak chcesz testować Kali Linux, to uruchom jako LiveCD.

(Marylin17) #3

Mam procesor intela z opcją wirtualizacji, żeby skorzystać z pci pass-through rozumiem, muszę pozaznaczać któreś opcje w oracle, tak? Mógłbyś trochę rozwinąć myśl? Nie bardzo mogę się odnaleźć w temacie.

(roobal) #4

Żeby skorzystać z pci pass-through to musisz już skorzystać z linii poleceń, w GUI tego nie załatwisz. No i nie orientuję się czy da się z tego skorzystać pod Windowsem, pod Linuksem się da. Z pci pass-through nie ma gwarancji, że każdy komponent zadziała poprawnie. Pod Linuksem robi się to tak.

VBoxManage modifyvm "nazwa VM" --pciattach xx:xx.xx

gdzie xx:xx.xx to numer urządzenia wskazywany przez linuksowy lspci.

(Marylin17) #5

Dzięki za odpowiedź, próbowałem z pciattach pod windowsem, maszyna nie chciała się po jego użyciu ‘‘odpalić’’, z tego co się zorientowałem póki co działa to tylko pod linuksem, a i tak nie jest jeszcze to do końca dopracowane. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: