VirtualDub-1.6.13 nie chce wczytać filmu AVI

Musze przeciąć go na 2 części i chce użyć Vituala. Kiedyś wczytywał. Wyskakuje mi coś takiego:

komunikat.jpg

Dodam iż miałem zepsuty net bo miałem 0MB miejsca na dysku C dlatego skasowałęm wiele rzeczy i Windows mi padł. Nie miałem dźwięku, filmy sie nie odtwarzały itp… pobrałęm kilka programów i teraz wszystko mi działa… byc może skasowałem coś i teraz nie chce mi wczytać.

Proponuję na początek ściągnąć kodery K-LIte Codecs Pack, XVID, MPeg4, itp

Dlaczego? Po to są paczki kodeków, żeby nie trzeba było ściągać ich osobno. K-Lite zawiera w sobie obsługę tak Xvid-a, jak i mpeg4.

Komunikat krzyczy o braku dekodera VFW. Ściągnij polecane k-lite albo konkurencyjne CCCP.

K-Lite Codecks nie posiada kompletnej listy kodeków, tylko niektóre z nich. Poza tym spotkałem się z problemami, i niestety musiałem doinstalowywać kodeki. Także proponuję tą alternatywę, ale w przypadku, tylko wtedy kiedy nie wszystkie kodeki nie będą zainstalowane.

K-Lite posiada FFDshow, który świetnie radzi sobie z Xvid-em, mpeg4 i kilkudziesięcioma innymi kodekami wideo. Po dołożeniu dźwięku, lista wydłuża się do jakiejś setki obsługiwanych formatów. CCCP, który zawiera niewiele więcej poza samym FFDshow, radzi sobie równie dobrze. K-lite = dublowanie funkcjonalności = przerost formy nad treścią, a ty chcesz jeszcze dokładać…

Prawda, paczki nie obsługują bardzo ale to bardzo specyficznych filtrów + rozwiązań uznanych za mocno przestarzałe (rmvb, QuickTime), ale nie ma żadnej potrzeby dublowania/triplowania samych podstaw. Jeżeli musiałeś doinstalowywać kodeki, to bardzo źle świadczy o twórcach k-lite. Ci zazwyczaj wrzucają wszystkie najnowsze wersje, które czasem się gryzą, i z funkcjonalnością bywa krucho. Inną politykę obrali ci od CCCP - updateują paczkę jedynie przy istotnych zmianach, uprzednio wszystko testując (dla spragnionych nowości co parę dni powstaje coś na wzór bety) i stawiając na minimalizm.

Mam K-Lite gdzieś na Dysku zewnetrznym… jak podłącze dyk zewnetrzny to będzie działać?

Tak jak zalecamy ściągnij sobie KLite, albo jak kolega zalecił CCCP. Proponowałbym najnowsze ze strony internetowej. Bo na dysku możesz mieć już przestarzałą wersję.

Tyle że mi nie działa żadna wersja którą obecnie ściągam…

Może spróbuj programu Avidemux:

http://www.dobreprogramy.pl/Avidemux,Pr … 19122.html

Otwórz plik -> File -> Open

Zaznacz wybrany fragment przyciskami A i B

Na koniec zapisz: File -> Save -> Save Video…

Musisz ręcznie dopisać właściwe rozszerzenie pliku (.avi, .mkv, .mp4 itp.)

VFW to raczej nienowa technologia i sprawę powinno załatwić nawet wydanie sprzed kilku ostatnich lat. Ale i tak znacznie lepiej będzie pobrać najnowsze kodeki.

Możesz doprecyzować? Nie odpala się plik? Wyskakuje błąd (prosiłbym o komunikat)? Wszystko się instaluje, ale VD dalej nie działa?

Przed instalacją kodeków należy zdeinstalować poprzednie. Potem najlepiej ręcznie usunąć ewentualne pozostałości (np. folder z resztkami, a ortodoksi prawią jeszcze o czyszczeniu rejestru, ale to imo przesada).

Kolejna sprawa - może lepiej spisałby się VirtualDub MOD?

Jakiejś ściezki brakowało… CCC pobrałem i jest ok już… a i co to jest VirtualDubMOD?