VirtualDub-1.6.13 nie chce wczytać filmu AVI

(Van_Helsing) #1

Musze przeciąć go na 2 części i chce użyć Vituala. Kiedyś wczytywał. Wyskakuje mi coś takiego:

komunikat.jpg

Dodam iż miałem zepsuty net bo miałem 0MB miejsca na dysku C dlatego skasowałęm wiele rzeczy i Windows mi padł. Nie miałem dźwięku, filmy sie nie odtwarzały itp... pobrałęm kilka programów i teraz wszystko mi działa.. byc może skasowałem coś i teraz nie chce mi wczytać.

(Zeus__) #2

Proponuję na początek ściągnąć kodery K-LIte Codecs Pack, XVID, MPeg4, itp

(Frankfurterium) #3

Dlaczego? Po to są paczki kodeków, żeby nie trzeba było ściągać ich osobno. K-Lite zawiera w sobie obsługę tak Xvid-a, jak i mpeg4.

Komunikat krzyczy o braku dekodera VFW. Ściągnij polecane k-lite albo konkurencyjne CCCP.

(Zeus__) #4

K-Lite Codecks nie posiada kompletnej listy kodeków, tylko niektóre z nich. Poza tym spotkałem się z problemami, i niestety musiałem doinstalowywać kodeki. Także proponuję tą alternatywę, ale w przypadku, tylko wtedy kiedy nie wszystkie kodeki nie będą zainstalowane.

(Frankfurterium) #5

K-Lite posiada FFDshow, który świetnie radzi sobie z Xvid-em, mpeg4 i kilkudziesięcioma innymi kodekami wideo. Po dołożeniu dźwięku, lista wydłuża się do jakiejś setki obsługiwanych formatów. CCCP, który zawiera niewiele więcej poza samym FFDshow, radzi sobie równie dobrze. K-lite = dublowanie funkcjonalności = przerost formy nad treścią, a ty chcesz jeszcze dokładać...

Prawda, paczki nie obsługują bardzo ale to bardzo specyficznych filtrów + rozwiązań uznanych za mocno przestarzałe (rmvb, QuickTime), ale nie ma żadnej potrzeby dublowania/triplowania samych podstaw. Jeżeli musiałeś doinstalowywać kodeki, to bardzo źle świadczy o twórcach k-lite. Ci zazwyczaj wrzucają wszystkie najnowsze wersje, które czasem się gryzą, i z funkcjonalnością bywa krucho. Inną politykę obrali ci od CCCP - updateują paczkę jedynie przy istotnych zmianach, uprzednio wszystko testując (dla spragnionych nowości co parę dni powstaje coś na wzór bety) i stawiając na minimalizm.

(Van_Helsing) #6

Mam K-Lite gdzieś na Dysku zewnetrznym... jak podłącze dyk zewnetrzny to będzie działać?

(Zeus__) #7

Tak jak zalecamy ściągnij sobie KLite, albo jak kolega zalecił CCCP. Proponowałbym najnowsze ze strony internetowej. Bo na dysku możesz mieć już przestarzałą wersję.

(Van_Helsing) #8

Tyle że mi nie działa żadna wersja którą obecnie ściągam...

(Atis) #9

Może spróbuj programu Avidemux:

http://www.dobreprogramy.pl/Avidemux,Pr ... 19122.html

Otwórz plik -> File -> Open

Zaznacz wybrany fragment przyciskami A i B

Na koniec zapisz: File -> Save -> Save Video...

Musisz ręcznie dopisać właściwe rozszerzenie pliku (.avi, .mkv, .mp4 itp.)

(Frankfurterium) #10

VFW to raczej nienowa technologia i sprawę powinno załatwić nawet wydanie sprzed kilku ostatnich lat. Ale i tak znacznie lepiej będzie pobrać najnowsze kodeki.

Możesz doprecyzować? Nie odpala się plik? Wyskakuje błąd (prosiłbym o komunikat)? Wszystko się instaluje, ale VD dalej nie działa?

Przed instalacją kodeków należy zdeinstalować poprzednie. Potem najlepiej ręcznie usunąć ewentualne pozostałości (np. folder z resztkami, a ortodoksi prawią jeszcze o czyszczeniu rejestru, ale to imo przesada).

Kolejna sprawa - może lepiej spisałby się VirtualDub MOD?

(Van_Helsing) #11

Jakiejś ściezki brakowało.. CCC pobrałem i jest ok już... a i co to jest VirtualDubMOD?