VirtualDub i problem z połączeniem dwóch plików avi

Witam :slight_smile: Kiedy próbuję połączyć dwa pliki avi pojawia się taki komunikat:

t491250_Untitled2.jpg

Można to jakoś obejść? :smiley:

Przeczytaj dokładnie:

http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-9.html

Przykro mi, ale znalazłem tę stronę już wcześniej. Tam jest opisany błąd z dźwiękiem, a ja mam problem z video - bez dźwięku :wink: Dźwięk planowałem dać później :frowning:

W oknie dialogowym pisze: “The video streams do not share a common sampling rate.”

Co można dosłownie przetłumaczyć: “Strumienie video nie dzielą podobnej częstotliwości próbkowania”.

Owa częstotliwość próbkowania to ilość wyświetlanych na sekundę klatek filmu. Musisz to zmienić wchodząc do Video->Frame Rate,

w oknie “Video frame rate control” wybierz Convert to fps: i wpisz tam frame rate drugiego filmu do dodania.

Przy zmianie frame rate’u musisz poeksperymentować, gdyż jego konwersja może spowodować efekt “zacinania się” filmu. :frowning:

PS.

Najprawdopodobniej używasz nierozwijanego już VirtualDub’a MPEG-2 ze względu na wsparcie dla MPEG-2, lecz nowsze

VirtualDub 1.8.x mogą też otwierać filmy MPEG-2 za pomocą wtyczki, którą możesz pobrać tutaj. Pliki z archiwum ZIP wypakuj do folderu plugins wewnątrz folderu z VirtualDub’em.