VirtualDub - jak to zrobić?

witam, próbuje przerobic film AVI, bo nie mam synchronizacji obrazu z dzwiękiem. Mam problem taki, ze jak mi się uda to mam plik z filmem ale tylko Allplayer to bierze inne wywalają że rozszerzenie nie takie. Moje pytanie , jak to zrobić abym mógl obejrzeć to w stacjonar. DVD.

Czy moze mi ktos to wytłumaczyc, będę wdzięczny! !!

z tego co pamietam to jest troche softu do przerabianiaz avi/divx na DVD…

z tego co zrozumialem to nie masz synchronizacji miedzy sciezka audio i video… i w pierwszym kroku trzeba dokonac synchronizacji…

ja uzywam w sumie chyba wszystkich “klonów” VirtualDuba i polecałbym VirtualDubModa

powiem pokrotce co i jak sie robi zeby przesunac sciezke:

  1. otwierasz plik

  2. w menu STREAMS->STREAM LIST…

  3. PKM na ścieżce ->Full processing mode

  4. PKM na sciezce ->Interlaving…-> dział Audio skew correction I TUTAJ USTAWIASZ ILE MILISEKUND Audio ma leciec wczesniej/pozniej

Dalej konwersje na DVD ja wykonywałem programikiem o nazwie TMPGEnc Plus (niestety shareware) podzielenia na sciezke audio i video…

i jeszcze jednym programikiem chyba DVDAuthorGUI tworzyłem własciwe VOBy…

podejrzewam ze sa programy co robia to wszystko razem za jednym przysiadem ale JA wole miec wieksza kontrole nad tym co robie… :wink:

PZDR

Ok. dzieki , jakoś sie udało przerobić filmik i wszystko działa! !!

Cześć,

Ja mam inny problem z VirtualDub i z VirtualDubMod. Mianowicie chcę wyciąć fragment filmu (plik .avi), ustawiam sobie dokładnie od której klatki ma się zacząć ten wycinek i na której skończyć. Po zapisaniu tego okazuje się że VD dodaje kilka klatek na początku i czasami chyba obcina na końcu jakąś klatkę. Jak zrobić żey wyciąć fragment dokładnie między konkretnymi klatkami?

W pasku na dole czasami między kwadratowymi nawiasami pojawia się literka K - czy to oznacza keyframe? i czy ten mój problem ma coś z tym wspólnego?