VirtualDub - problem (film ma tylko 3 minuty)

Witam.

Potrzebuję w tym programie obrócić obraz o 180* i zapisać zmiany. Wszystko idzie po mojej myśli do czasu aż odpalę przerobiony film i trwa on tylko 3 minuty (obraz jest we właściwym położeniu). Czy może mi ktoś pomóc ? Licencji chyba nie trzeba bo to freeware.

Jakie mam podać parametry, żeby otworzyło film na większości odtwarzaczy DVD ?

Proszę o pomoc

Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, gdy materiałem źródłowym są pliki pochodzące z zabezpieczonej płyty DVD.

Jeśli jesteś posiadaczem takiej orginalnej płyty, to oczywiście możesz wykonywać jej kopie dowolnym sposobem, ale nie obejdzie się bez programu do usuwania zabezpieczeń. Najlepszy tego typu program (płatny) to AnyDVD firmy SlySoft. Należy go zainstalować i uruchomić ponownie komputer (reszta - czyli usuwanie zabezpieczeń - będzie się już działa automatycznie). Dopiero teraz spróbuj przerobić film w VirtualDub’ie (ten program jest jak najbardziej bezpłatny i nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli polska wersja VirtualDub’a pomogłaby Ci w jakiś sposób - to mogę podesłać, tylko podaj swój adres mailowy na tym forum).

Witam ponownie.

Zainstalowałem 21 dniową wersję AnyDVD, otworzyłem plik z filmem w VirtualDub, następnie dałem save old format Avi. Program konwertuje film ( obraca obraz, film zajmuje dokładnie tyle samo miejsca ale dalej trwa 3 minuty).

Proszę o pomoc

Pozdro

Podaj więcej szczegółów: co to za plik źródłowy z filmem, jaki jest jego format (VOB, AVI, MPEG), do jakiego formatu konwertujesz (jakim kodekiem)? Byś może kodek docelowy jest płatny i ma jakieś ograniczenia.

Podaj jak najwięcej szczegółów o tym pliku (lub tych plikach) wideo, które wczytujesz do VirtualDub’a.

Być może wytłumaczenie jest następujące:

Tuż przed zapisem nie wybrałeś kodeka do kompresji obrazu, a program VirtualDub domyślnie zapisuje obraz w postaci niekompresowanej, przez co dane wyjściowe zajmują ogromną ilość miejsca i po osiągnięciu rozmiaru 2 GB zapis jest przerywany, ponieważ (i to może być kolejną przyczyną) partycja dysku, na której zapisujesz wynikowy plik jest sformatowana w systemie FAT. A akurat 2 GB to mniej więcej rozmiar 3 minutowego filmu zapisanego w postaci niekompresowanej.

Spróbuj zapisywać na partycji NTFS, nie zapominając o wybraniu kodeka wideo.

Pamiętaj, że nie musisz zapisywać AVI w trybie zgodności (save old format AVI). Ta opcja to tylko ukłon autora programu w stronę przeszłości.

Witam sluchajcie a ja mam problem innego typu a mianowicie skleiłem koncert ale dzwiek wyprzedza obraz tzn muzyka leci o moment wczesniej niz poczatek slow poprostu cos jest nie tak i dzwiek leci za szybko czy mozna cos z tym zrobic przy pomocy virtuala ?? z gory dzieki za pomoc:)