Virtualizacja windows 2008 server 64 bit

Witam

mam drobny problem.

Próbowałem uruchomić Windows 2008 srever na Virtualbox`ie ale pisze że system nie jest 64 bitowy więc nie moze rozpocząć instalacji. Jednak na kopmuterze jest sprzęt 64bitowy i zainstalowana Vista ultimate 64 bit ??

Wygląda na to że program wirytualizujący nie obsługuje 64bitowych systemów ??

Uruchamiał ktoś z was już system 64bitowy na jakiejkolwiek maszynie wirtualnej ?? Bo może by napisał jak to poprawnie zrobić ??

Na darmowym VM Ware Server pójdzie ale podczas tworzenia nowej VM zaznacz Windows Vista 64-bit experimental.

Dzięki za info;) Do tej pory pracowałem na Workstation.

Ale poradziłem sobie inaczej :wink: ociągnąłem z MS wersje 32 bitową i poszła na VirtualBox`ie :wink: no i jest git ;]

A i jeszcze jedno drobne pytanko nie związane już z tematem.

Są może gdzieś na necie jakieś tutoriale do Windows 2008 serwer ??

Kiedyś na studiach dostaliśmy płytki z tutorialem do 2003 i chciałbym, jak jest coś takiego do 2008, zapoznać się z tym. Za wszelkie info będę zobowiązany ;].

Pozdrawiam

www.google.pl

Wystarczy, :smiley: poszukać

Server 2008 32bity pierwsze słysze, ten sys jest tylko 64-bit :slight_smile: daj linka ciekaw jestem bo kluczy x32 niema na serwie m$-u.

Jakie tylko, nie opowiadaj głupot. Jest w wersji 32bit, ja klucz do takiej mam z ELMSa.

No i na VPC nie da się zainstalować wersji 64bit, mimo, że mam 64bitowy system macierzysty i procesor :?

Ale sam system jest zarąbisty :smiley:

Mój błąd :oops:, na stronie pisze żeby instalować x64 ponieważ ma większą funkcjonalność :expressionless: