Virtualizacja windows 2008 server 64 bit

(pcmaniac54) #1

Witam

mam drobny problem.

Próbowałem uruchomić Windows 2008 srever na Virtualbox`ie ale pisze że system nie jest 64 bitowy więc nie moze rozpocząć instalacji. Jednak na kopmuterze jest sprzęt 64bitowy i zainstalowana Vista ultimate 64 bit ??

Wygląda na to że program wirytualizujący nie obsługuje 64bitowych systemów ??

Uruchamiał ktoś z was już system 64bitowy na jakiejkolwiek maszynie wirtualnej ?? Bo może by napisał jak to poprawnie zrobić ??

(Marcinch7) #2

Na darmowym VM Ware Server pójdzie ale podczas tworzenia nowej VM zaznacz Windows Vista 64-bit experimental.

(pcmaniac54) #3

Dzięki za info;) Do tej pory pracowałem na Workstation.

Ale poradziłem sobie inaczej :wink: ociągnąłem z MS wersje 32 bitową i poszła na VirtualBox`ie :wink: no i jest git ;]

A i jeszcze jedno drobne pytanko nie związane już z tematem.

Są może gdzieś na necie jakieś tutoriale do Windows 2008 serwer ??

Kiedyś na studiach dostaliśmy płytki z tutorialem do 2003 i chciałbym, jak jest coś takiego do 2008, zapoznać się z tym. Za wszelkie info będę zobowiązany ;].

Pozdrawiam

(system) #4

www.google.pl

Wystarczy, :smiley: poszukać

(system) #5

Server 2008 32bity pierwsze słysze, ten sys jest tylko 64-bit :slight_smile: daj linka ciekaw jestem bo kluczy x32 niema na serwie m$-u.

(somekind) #6

Jakie tylko, nie opowiadaj głupot. Jest w wersji 32bit, ja klucz do takiej mam z ELMSa.

No i na VPC nie da się zainstalować wersji 64bit, mimo, że mam 64bitowy system macierzysty i procesor :?

Ale sam system jest zarąbisty :smiley:

(system) #7

Mój błąd :oops:, na stronie pisze żeby instalować x64 ponieważ ma większą funkcjonalność :expressionless: