VirtualPC 2007+Vista


(emigrant) #1

witam

dzisiaj zainstalowałem se VirtualPC 2007, a to że mam wirtualizacje w procku więc chciałem to potestować. Wszystko fajnie, ładnie ale się okazuje, że VirtualPC 2007 źle rozpoznaje mi Core 2 Duo , widzi mi jako PentiumIII w samej nazwie choć ficzersy prockowe dobrze typu VT, 2core itd. Trochę dziwne bo program ujrzał swiatło dzienne kilka dni temu jako finalna wersja i powinien chyba widzieć dobrze C2D.

jakby ktoś miał chęć luknąć jak u Was Virtual PC 2007 widzi procek? głownie u tych co mają core 2 duo choć nie koniecznie musi być c2d, można rownież zweryfikować jak widzi program inne procki...

link do pobrania: są 2 kompilacje dla procków 32 i 64bit

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en


(mktos) #2

Nie rozpoznaje jako PIII, a jako procesor klasy PIII. To normalne, bo Core to jest to faktycznie procesor oparty o rozwiniętą (kilkoma pomysłami z P4) architekturę PIII.

Mój Core Duo to dla VPC PIII class (x86 F6 M14 S8)


(emigrant) #3

fakt tu chodzi o klase procka (moje niedopatrzenie), anyway dzięki za hinta , a tak wygląda u mnie virtualpc 2007 + wirtualiazacja i kilka moich systemów których na codzień używam na serwerach i routerach http://nbsd.one.pl/virtualization.jpg :slight_smile:

kurde z 8GB ramu by się przydało :confused: 2GB zdecydowanie za mało :S

pozdrawiam.


(Pawelbadura) #4

akurat wszystkie systemy, ktore odpaliles na VPC wymagaja nie wiecej niz maksymalnie 128 mega ramu - wiec (co nawet widac na dodatku pokazujacym ram) 2 giga starcza Ci spokojnie


(emigrant) #5

badur- pod samą konsole tak styka 128mb a nawet mniej dopóki nic konkretnego nie robisz… , ale jak zapuścisz na kilku VPC kompilacje + jeszcze odpalone X’y to nie bardzo te 2GB, z 8GB to może przesadziłem, ale 4GB by się przydało. VPC+ swapowanie systemu to nie bardzo :slight_smile: