VirtualPC, VirtualBox czy inny program do wirtualizacji?


(Jacob) #1

Witam!

Zamierzam zainstalować na swoim komputerze program do wirtualizacji. Za sprawą demonstracji w portalu Dobreprogramy miałem zamiar zainstalować VirtualPC - jednakże spotkałem się z głosami, że lepszy jest produkt Suna VirtualBox - jakie jest wasze zdanie?

Na początku zamierzam mieć tylko wirtualnego XPka, być może później zainstaluję Vistę lub jakiegoś Linuxa. Zamierzam wykorzystywać wirtualnego PCta do wszelkich testów programów - wiele razy instaluję na moim komputerze programy, które po krótkim oglądnięciu usuwam, zostawiając mnóstwo śmieci w systemie. Wirtualnego systemu zamierzam używać również do otwieranie nie pewnych pendrivów, płyt CD, DVD itp.

Proszę, więc o polecenie mi najlepszego programu do wykonywania tego typu zadań.


(Damian2287) #2

polecam virtualbox :!: :!:


(Dawiddek55) #3

również polecam virtualbox, może wolniejszy, jednak wszystko, net, i inne, płyty, wszystko działa, w virtualPC internet nie chciam mi działać, według mnie gorszy jest virtualPC.


(Sawyer47) #4

Również polecam VirtualBox, z wielu powodów. Tu masz listę obsługiwanych (lub nie) systemów-gości: http://www.virtualbox.org/wiki/Guest_OSes


(Jacob) #5

No a jak z ceną? Czy program ten jest bezpłatny czy są jakieś opłaty?


(Sawyer47) #6

Licencja VirtualBox: http://www.virtualbox.org/wiki/VirtualBox_PUEL

Jak jest napisane, jest też wersja OSE dostępna pod warunkami ilcencji GNU GPL v2.


(me@djohnsc) #7

Polecam virtualbox => Instrukcja korzystania krok po kroku z programu Sun VirtualBox


(Bolo92) #8

VirtualBox-OSE bym nie instalował :stuck_out_tongue: nie ma chyba możliwości montowania pendrive które są w systemie gospodarza i jeszcze nie ma np. możliwości instalacji dodatków(guest additions czy jakoś tak), wtedy jest ten sam kursor myszki dla systemu gospodarza i gościa.

Zwkły VirtualBox-link do wersji x86