Virus ktory pokonal 2 formaty

aktualnie jestem po 2 formatach i tuz po zainstalowaniu windowsa ciagle mam taki sam problem a mianowicie “cos” zjada mi transfer internetowy, tuz po zainstalowaniu sterownikow neostrady zaczely wyskaiwac dziwne alerty systemowe, thumb_44fac329aa205839751212.jpg

niestety nie moge zrobic loga w hijackthis poiewaz nie chce sie uruchomic, wyskakuje jakis blad lecz znika po ulamku sekundy i nie jestem w stanie go przeczytac

tutaj log z silentrunnera

jezeli ktokoliwke wie co z tym zrobic to prosze o pomoc

Start --> uruchom --> services.msc --> wyłąćż uslugę Posłaniec

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (jeżeli jakieś znaczki są żółte, to niech takie zostaną). Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot i All Files , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\msn8m.exe

C:\WINDOWS\System32\sp.exe

C:\WINDOWS\System32\msdconfig.exe

C:\WINDOWS\System32\svcchost.exe

Klikasz X i restart kompa (restart po usunięciu ostatniego pliku) :slight_smile:

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Po zabiegach nowy log :slight_smile:

To nie wirus a raczej “niewiedza” przynajmniej z “milion” razy na tym czy innym forum jest pewne zdanie “instalowanie systemu przeprowadzić na odłączonym kablu sieciowym , zainstalować stery, programy antywirusowy i firewall i dopiero wtenczas podłączyć sieć”

po drugie z tego co ja sie orientuje probojesz zainstalowac WINDOWS XP bez zadnej poprawki np SP2 wiec to tez moze byc spowodowane ze masz orazu po podlaczeniu sie do sieci wiruski na kompie

pozdro

dziekuje za pomoc Bieniol, zdolalem sobie poradzic dzieki ewido i avast oraz jv16registercleaner w tej chwili log z hjt wyglada nastepujaco:

pozostalym 2 kolegom dziekuje za ich konkretna i fachowa pomoc :slight_smile: widac znaja sie na rzeczy :slight_smile:

Start --> uruchom --> services.msc : zatrzymaj i wyłącz : Windows Services Configuration

Kasujesz (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu) :

Plik na czerwono kasuj z dysku.

Nowy log z Hjt. + log z Silenta.