Virus: Virut.E

(Sebcio12345) #1

Witam, mój kolega ma bardzo poważny problem. Mianowicie pojawił sie u niego wirus, który Kasperski wykrywa jako: Virut. E, Virut. N, Virut.F. Z tego co wyczytałem na róznych forach jest to wirus zarażający pliki wykonywalne exe. I faktycznie tak robi, rozwala gry i programy. Kasperski tylko go wykrywa ale nie usuwa. Wię pozostal format i ponowne zainstalowanie systemu (XP Pro). Jednka co dziwne po ponownym zainstalowaniu Windy w/w wirus jest nadal na kompie. Nie mozna go w żaden sposob usunąc. Prosze o pomoc i porady jak pozbyc sie bydlaka, kolega jest załamany, moze ktoś już to robił, może komuś sie udalo zwalczyć szkodnika. Pozdrawam i czekam na pomoc sebcioseb. Teraz nie mam bo jestem na swoim kompie, ale logi z HijackThis już daalaismy na innym forum jednak to nic nie dało.

(dean999) #2

Daj logi z hijackthis i silent runners to ktoś ci pomoże

(system) #3

Skoro format nie pomógł oznacza to że siedzi na innej partycji. Niech kolega posprawdza również wszystkie płytki, pendrive, etc.

(system) #4

Należy sformatować wszystkie partycje znajdujące się na dysku.

Nie wolno używać instalek programów, wygaszaczy ekranu znajdujących się na zainfekowanym dysku.

No i podczas instalacji systemu odpiąć kabelek od neta.

(cenart) #5

I tak właśnie powinieneś zrobić...skoro już uważasz, że trzeba formatowac....ja uważam, że nie....a tu dlaczego:

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=30422

Wystarczy tylko zrobić to o co Ci radzą.

Pozdrawiam i powodzenia

PS.Dokończ walkę bez rejterady jaką zastosował kolega, którego post zlinkowałem. Format to, ostateczność.

(system) #6

Z podanego linka nie wynika, że walka zakończyła się sukcesem! :mrgreen:

Format to, ostateczność. Ale w takich przypadkach w/g mnie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Musisz zdawać sobie sprawę, że pliki exe są zainfekowane i nie można ich wyleczyć, a jedynie usunąć.

Oczywiście można spróbować walczyć, tylko pojawia się pytanie czy to się opłaca i da pożądany efekt?