Virus: Virut.E

Witam, mój kolega ma bardzo poważny problem. Mianowicie pojawił sie u niego wirus, który Kasperski wykrywa jako: Virut. E, Virut. N, Virut.F. Z tego co wyczytałem na róznych forach jest to wirus zarażający pliki wykonywalne exe. I faktycznie tak robi, rozwala gry i programy. Kasperski tylko go wykrywa ale nie usuwa. Wię pozostal format i ponowne zainstalowanie systemu (XP Pro). Jednka co dziwne po ponownym zainstalowaniu Windy w/w wirus jest nadal na kompie. Nie mozna go w żaden sposob usunąc. Prosze o pomoc i porady jak pozbyc sie bydlaka, kolega jest załamany, moze ktoś już to robił, może komuś sie udalo zwalczyć szkodnika. Pozdrawam i czekam na pomoc sebcioseb. Teraz nie mam bo jestem na swoim kompie, ale logi z HijackThis już daalaismy na innym forum jednak to nic nie dało.

Daj logi z hijackthis i silent runners to ktoś ci pomoże

Skoro format nie pomógł oznacza to że siedzi na innej partycji. Niech kolega posprawdza również wszystkie płytki, pendrive, etc.

Należy sformatować wszystkie partycje znajdujące się na dysku.

Nie wolno używać instalek programów, wygaszaczy ekranu znajdujących się na zainfekowanym dysku.

No i podczas instalacji systemu odpiąć kabelek od neta.

I tak właśnie powinieneś zrobić…skoro już uważasz, że trzeba formatowac…ja uważam, że nie…a tu dlaczego:

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=30422

Wystarczy tylko zrobić to o co Ci radzą.

Pozdrawiam i powodzenia

PS.Dokończ walkę bez rejterady jaką zastosował kolega, którego post zlinkowałem. Format to, ostateczność.

Z podanego linka nie wynika, że walka zakończyła się sukcesem! :mrgreen:

Format to, ostateczność. Ale w takich przypadkach w/g mnie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Musisz zdawać sobie sprawę, że pliki exe są zainfekowane i nie można ich wyleczyć, a jedynie usunąć.

Oczywiście można spróbować walczyć, tylko pojawia się pytanie czy to się opłaca i da pożądany efekt?