Virus.Win32.Hidrag.a - czy to normalne na świeżym systemie?

(Soulcatcher) #1

Dzisiaj zrobiłem formata, zainstalowałem ponownie Win7 i najnowszy KIS. I masakra… co chwile wykrywa wirusy te co w temacie i ich niewyleczy i je odracza. Już 150 znalazło wirów :frowning: i niby są w normqlnych podstawowych programach… ahh noł koment :-/ poza tym na innych partycjach znalazło mi trojana w autorun setup.exe.

(Spandau) #2

A zrobiłeś formata wszystkich partycji? Nie korzystałeś z instalek które masz gdzieś na pendrive itp usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2404800 Spróbuj użyć najpierw szczepionkę JeffoDisinfector później skan Kasperskim.

(Soulcatcher) #3

Robiłem format tylko systemowej. JeffoDisinfector nic niewykrył.

(Spandau) #4

To prawdopodobnie był błąd. Przy infekcjach plików wykonywalnych formatujemy cały dysk - wszystkie partycje. Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt! Lecz wszystko co wykryje, czego nie da się wyleczyć usuwasz. Skanujesz tyle razy aż skaner nic nie będzie wykrywał.

(Soulcatcher) #5

Ale zaciekawi Cię pewnie jeden fakt. Uruchamiająć facebook na firefox-ie po 2 sekundach ścina tą przegladarke i jedynie pozostaje wyłączenie jej poprzes menedżera,chodź tam pisze ze działa i jest uruchomiony. Wiem że coś na pewno siedzi na jakiejś z partycji.

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:10

śmiech na sali, przed chwilką sam KIS wykrył że jest wirus w samej instalce tego programu. Ciekawe co tak rozsyła wira po plikach :confused:

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:13

I dzięki za zainteresowanie problemem. Choć raczej innych partycji nie sformatuję na zbyt wiele bardzo ważnych cennych rzeczy które tam są.

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:17

Jeszcze będąc w temacie, przed formatem od jakiegoś czasu, w folderze moje dokumenty wgrywał się sam folder Windows a w nim jakieś podejrzane pliki .exe i co to usunąłem to później się same tworzyły.

(Spandau) #6

Nie wiem jaki masz system 64 czy 32 bity więc poproszę o raporty OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 oraz Gmer (o ile to system 32 bitowy) http://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnost … u-rootkit/

(Soulcatcher) #7

nie wiem co jest, zainstalowałem nowego adobe flash player-a zrobiłem pełne skanowanie kasperskim i 0 wirusów.

(Spandau) #8

Ja też nie wiem co jest, nie ma logów nie ma analizy. Temat uważam za zamknięty.