Virus.Win32.Hidrag.a - czy to normalne na świeżym systemie?

Dzisiaj zrobiłem formata, zainstalowałem ponownie Win7 i najnowszy KIS. I masakra… co chwile wykrywa wirusy te co w temacie i ich niewyleczy i je odracza. Już 150 znalazło wirów :frowning: i niby są w normqlnych podstawowych programach… ahh noł koment :-/ poza tym na innych partycjach znalazło mi trojana w autorun setup.exe.

A zrobiłeś formata wszystkich partycji? Nie korzystałeś z instalek które masz gdzieś na pendrive itp usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2404800 Spróbuj użyć najpierw szczepionkę JeffoDisinfector później skan Kasperskim.

Robiłem format tylko systemowej. JeffoDisinfector nic niewykrył.

To prawdopodobnie był błąd. Przy infekcjach plików wykonywalnych formatujemy cały dysk - wszystkie partycje. Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt! Lecz wszystko co wykryje, czego nie da się wyleczyć usuwasz. Skanujesz tyle razy aż skaner nic nie będzie wykrywał.

Ale zaciekawi Cię pewnie jeden fakt. Uruchamiająć facebook na firefox-ie po 2 sekundach ścina tą przegladarke i jedynie pozostaje wyłączenie jej poprzes menedżera,chodź tam pisze ze działa i jest uruchomiony. Wiem że coś na pewno siedzi na jakiejś z partycji.

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:10

śmiech na sali, przed chwilką sam KIS wykrył że jest wirus w samej instalce tego programu. Ciekawe co tak rozsyła wira po plikach :confused:

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:13

I dzięki za zainteresowanie problemem. Choć raczej innych partycji nie sformatuję na zbyt wiele bardzo ważnych cennych rzeczy które tam są.

Dodane 29.11.2012 (Cz) 18:17

Jeszcze będąc w temacie, przed formatem od jakiegoś czasu, w folderze moje dokumenty wgrywał się sam folder Windows a w nim jakieś podejrzane pliki .exe i co to usunąłem to później się same tworzyły.

Nie wiem jaki masz system 64 czy 32 bity więc poproszę o raporty OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 oraz Gmer (o ile to system 32 bitowy) http://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnost … u-rootkit/

nie wiem co jest, zainstalowałem nowego adobe flash player-a zrobiłem pełne skanowanie kasperskim i 0 wirusów.

Ja też nie wiem co jest, nie ma logów nie ma analizy. Temat uważam za zamknięty.