Virut 5127 - jak się go pozbyć?

Witam.

Mam wirusa o nazwie Virut.5127 i nie wiem jak mogę się go pozbyć. Zaatakował wszystkie pliki *.exe na dyskach C: i D:. Plików *.exe nie da się uruchomić, gdyż pisze, że nie mam do nich dostępu. Zależy mi, aby obeszło się bez formata.

Skanuje właśnie mks-em online, ale on nie wykrywa(przynajmniej jak narazie) żadnego wirusa. Instalacja antywirusa na komputerze chyba nie wchodzi w grę, bo odrazu staje się zawirusowany.

Jest coś, co mogę z tym zrobić ? Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam

bez formata się raczej nie obędzie chyba że znajdziesz gdzieś bootowalną płyte z antyvirusem to wtedy możesz próbować leczyć zainfekowane pliki

a może jakiś inny antywir online ? tylko żadnych nie znam :confused:

Daj log z HJT + Silenta - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

nawet sie nie da zainstalować tego :slight_smile: doszedłem do wniosku, że format to jedyne wyjście bo teraz to nie moge nawet otworzyć dodaj/usuń. Pozostaje mi jednak pytanie czy muszę formatować 2 partycje ? Obie niestety są zawirusowane ale może jakoś da się uratować dane z tamtej - chodzi mi to głównie o to czy pliki *.exe da sie w ogóle naprawić?

PS.

Skanująć avastem pokazało mi, ze wirus nazywa się virut.b ale naprawić plikow się nie da tylko je usunąć.

Nie musisz formatować.

Zrób to, o co prosił Gutek.

musisz tylko potem zainstalować antyvira który leczy zainfekowane pliki to powinieneś większość uratować

format C: tak czy tak sie przyda. Będę próbował ratować D: . A może znacie jakiś program, który ma szczpionke na tego wirka ?

Daj logi o które proszę

tu masz coś w rodzaju szczepionki powinno wyleczyć zainfekowane pliki

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=73&id=1998

oczywiści na już zdrowym systemie bo teraz to nic ci nie da

z miłą chęcią już dawno bym dał jeśli dzięki temu obeszło by się bez formata, ale nie mogę, ponieważ odrazu po zainstalowaniu programu hijackthis atakuje go ten wirus i przy próbie otwarcia pisze, ze nie mam dostępu do tego pliku, natomast przy próbie otwarcia 2 programu wuskakuje jakies okienko, mogę nacisnac ok lub anuluj, po wcisnieciu OK wyskakuje z 20 okien IE.

Gdy jest problem z plikami .exe - Użyj UnHookExec.inf - który odblokuje uruchamianie exe. Po ściągnięciu pliku UnHookExec.inf na dysk należy kliknąć na niego prawym i wybrać opcję Instaluj. Nic się nie pokaże bo to nie jest żadna instalacja. Inny - exefix.reg

Użyj http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Jeefo.html

UnHookExec.inf - przy próbie zainstalowania pisze tak jak przy plikach *.exe - odmowa dostępu.

exefix.reg - dodało się do rejestru

Natomiast tą szczepionkę mogę włączyć. Czy odpalić ją pomimo tego, że nie działa ten UnHookExec.inf ?

Możesz teraz dać log z HJT?

niestety nie. jest tak jak było, a to, że działa UnHookExec.inf to chyab jedynie przypadek. gg i firefox też działa.

EDIT

jestem po formacie dysku C: i teraz mam pytanie: jak usunąć ten wirus z d: ? o ile w ogóle to możliwe

Daj logi, o które proszę

Zaczęłem skanować Dr.Web i muszę powiedzieć, że daje to efekty, ponieważ leczy zainfekowane pliki.

nie wiem czy to na pewno to…

Skan AVG Anti-Spyware 7.5 po update + raport :wink:

dyski c i d ?

wszystkie