Vista 32 bitowa czy 64 bitowa?

Jaką wersje visty polecacie 32 bitową czy 64 bitową . Przeczytałem już kilka forum i nadal się zastanawiam czy kupić 32 bitową czy 64 bitową . Czy są jakieś różnice z kompatybilnością z programami i z grami . Konfiguracja komputera w podpisie

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/41531554-d5ef-4f2c-8fb9-149bdc5c8a701045.mspxSugeruje Przeczytac to :slight_smile:

Czytałem jak ten system wygląda w praktyce ? . Microsoft zawsze zachwala system na swojej stronie .

Jak masz 4GB ramu to jak chcesz je w pełni wykorzystać to musisz kupić Vistę 64-bitową.

tylko *64 :smiley:

86 to przeżytek

Przez ładnych kilka miesięcy miałem vistę x64 sp1 i nie miałem z nią najmniejszych problemów. Zazwyczaj polecam migrowanie na systemy x64 i tak też tym razem, nie inaczej.

Piszę miałem, bo teraz siedzę na xp i ubuntu.

64 bitowa. Używam od paru miesięcy i jedyny problem był ze zdobyciem nośników do niej (HP dołącza jedynie wersję 32 bitową i nie ma możliwości wyciągnięcia od nich nośników 64 bitowych).

Wyłącznie 64 bit

Pogrzebałeś właśnie całą architekturę PC (x86-32 IA32) od 1982 roku do teraz. Chyba chciałeś napisać, że 32 bity to przeżytek, co też nie jest prawdą. Osobiście sam zastanawiam się nad x86-64 EM64T.

http://pl.wikipedia.org/wiki/X86

Mam Windows Server 2008 x64 (czyli vista) i śmiga jak szalona… przy x64 x86 się chowa prędkością np. Poza tym x64 jest bezpieczniejsze. Programy z x86 normalnie działają, system tworzy przestrzeń dla x86 programów ;]

Patrz jeden post wyżej. x86 to ogólna architektura standardowych procesorów i programów PC. Istnieje w odmianie 16 bitowej, 32 bitowej i 64 bitowej.

I na co to? Tak sie przyjelo i tak mowie nie bede filozofował i offtopu robił

Czyli wynik padł na Vistę 64 bitową . Jeszcze mam pytanko czy będę musiał szukać programów pisanych na x64 czy te z x32 będą normalnie działać ??

Wszystko dział normalnie.

Jakbyś znalazł 64 bitowe odpowiedniki to by było dobrze - szybsze by były :smiley:

ja radzę vistę x64, lepiej chodzi od x86