Vista - 32 czy 64 bit ? Jaką?

Witam !

Zamierzam kupić Windows Vista Home Basic tylko nie wiem ilu bitową. Jaką polecacie ? Czy to zależy od sprzętu ?

Pozdrawiam !

Tak zależy tez od sprzętu…

Podaj konfiguracje komputera

AMD Sempron 2600+ 1.60 GHz

512 RAM

Rivia TNT 2 32 MB

K8T Neo-V v2.0

Żartujesz z tą visa prawda? :stuck_out_tongue: zapomnij, że będzie ci chodzić na tym komputerze.

64 przydaje się jeśli masz powyżej 3 GB ramu. Chociaż przy twojej konfiguracji nie widzę sensu “pakowania” się w Vistę.

Pozdrawiam

Dlaczego ? Basic nie ma żadnych bajerów typu areo, więc dlaczego nie będzie chodzić ?

@edit

Vista będzie ładnie pasować do mojej panoramy :slight_smile:

@down

Więc nawet Basic nie podziała ? Szkoda :frowning:

@edit2

Windows Vista Home Basic

Minimalne wymagania systemowe

* procesor 800 MHz i 512 MB pamięci systemowej,

* dysk twardy o pojemności 20 GB oraz 15 GB wolnego miejsca,

* obsługa grafiki Super VGA,

* stacja dysków CD-ROM.

Wolny procesor, mała ilość ramu, archaiczna karta graficzna (tylko się nie obrażaj). Więcej powodów chyba nie trzeba wymieniać.

rgabrysiak ma racje. Pakowanie się w Viste z twoim sprzętem jest kompletnie bez sensu.

W 100% lepiej zostać przy XP

Zostań czy Xp…

Jeżeli będziesz miał nowy komputer to możesz wtedy zainstalować viste…

Nie długo kupuję 7600 GS. Czy to zmienia postać rzeczy ?

nie. Musiałbyś zmienić co najmniej pamięć RAM o 1gb by można było jako tako pracować

nie czlowieku zrozum ze aby wista “dzialala” potrzeba min 1 GB ramu a na tych minimalnych 512MB to jedynie sie wlaczy i ine bedize nic mozna zrobic,… standardowo to w stanie po wlaczeniu vista pobiera ok 600 MB

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 16:02 został dopisany post przez underface

doklanie zbierzesz ok tysiaczka i masz kase na dobry sprzet jakis procek AMD X2, grafika np 8600 ablo 9600, ewentualne cos z rodziny ati, 2GB ramu dysk ok 250 GB i masz sprzeta :smiley:

No właśnie, zapomniałem dodać, że być może kumpel załatwi mi 4 GB RAMu. Na porządnego kompa nie mam kasy.

jak załatwi to pogadamy…

A ja bym instalował :slight_smile: tylko niewiem czy znajdziesz sterowniki do grafy pod vistę… ale tak to na spokojnie można ładowac vistę :slight_smile:

Brat ma laptopa o takim samym procku i ramie i działa dość dobrze… Oczywiście po zmianie 512 na 2GB zdecydowanie sie poleprzyło ale mimo to na 512MB też chodził normalnie…

P.S. 32bit w twoim przypadku…

OK, więc idę jutro kupić.

Ta karta pochodzi pewnie sprzed 2 wojny światowej… :stuck_out_tongue:

Sterów do niej chyba nie znajdziesz

Oczywiście żartuje…

mi na 512 mb Vista nawet nieźle biegała :smiley:

pojsc pojdzie dzialac bedzie ale nie na tej “maszynie” Vista jest dobra ale wymagania swe ma… niesluchaj tych fanboyow xp bo oni zawsze mowia ze Vista to… wiesz co

ja juz pisalem 90% osobktore wyrazaja negatywne komenty na temat visty albo nie mialo jej zainstaloawnej na swoim kompie albo mialo na slabej konfiguracji sprzetowej i dlatego ne mogli normalnie pracowac

ten system jest spox:D

Dobra, wymieniłem kartę na GeForca 6200 Turboforce. Nie długo dokupuję 1 GB ramu, tylko nie jestem pewien czy zasilacz wytrzyma:

K8T

AMD Sempron 2600+

GeForce 6200

PC3200

WDC WD800BB

IBOX 350W

i napędy (2)

Jaki zasilacz polecacie ? Do 65~zł. Najlepiej żeby był z Allegro.