Vista - 32 czy 64 bit ? Jaką?

(ProAgent) #1

Witam !

Zamierzam kupić Windows Vista Home Basic tylko nie wiem ilu bitową. Jaką polecacie ? Czy to zależy od sprzętu ?

Pozdrawiam !

(Jarek Ostaj) #2

Tak zależy tez od sprzętu…

Podaj konfiguracje komputera

(ProAgent) #3

AMD Sempron 2600+ 1.60 GHz

512 RAM

Rivia TNT 2 32 MB

K8T Neo-V v2.0

(Jarek_OSW) #4

Żartujesz z tą visa prawda? :stuck_out_tongue: zapomnij, że będzie ci chodzić na tym komputerze.

(7261646f736c6177) #5

64 przydaje się jeśli masz powyżej 3 GB ramu. Chociaż przy twojej konfiguracji nie widzę sensu “pakowania” się w Vistę.

Pozdrawiam

(ProAgent) #6

Dlaczego ? Basic nie ma żadnych bajerów typu areo, więc dlaczego nie będzie chodzić ?

@edit

Vista będzie ładnie pasować do mojej panoramy :slight_smile:

@down

Więc nawet Basic nie podziała ? Szkoda :frowning:

@edit2

Windows Vista Home Basic

Minimalne wymagania systemowe

* procesor 800 MHz i 512 MB pamięci systemowej,

* dysk twardy o pojemności 20 GB oraz 15 GB wolnego miejsca,

* obsługa grafiki Super VGA,

* stacja dysków CD-ROM.

(7261646f736c6177) #7

Wolny procesor, mała ilość ramu, archaiczna karta graficzna (tylko się nie obrażaj). Więcej powodów chyba nie trzeba wymieniać.

(Krzys92) #8

rgabrysiak ma racje. Pakowanie się w Viste z twoim sprzętem jest kompletnie bez sensu.

W 100% lepiej zostać przy XP

(Jarek Ostaj) #9

Zostań czy Xp…

Jeżeli będziesz miał nowy komputer to możesz wtedy zainstalować viste…

(ProAgent) #10

Nie długo kupuję 7600 GS. Czy to zmienia postać rzeczy ?

(Krzys92) #11

nie. Musiałbyś zmienić co najmniej pamięć RAM o 1gb by można było jako tako pracować

(underface) #12

nie czlowieku zrozum ze aby wista “dzialala” potrzeba min 1 GB ramu a na tych minimalnych 512MB to jedynie sie wlaczy i ine bedize nic mozna zrobic,… standardowo to w stanie po wlaczeniu vista pobiera ok 600 MB

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 16:02 został dopisany post przez underface

doklanie zbierzesz ok tysiaczka i masz kase na dobry sprzet jakis procek AMD X2, grafika np 8600 ablo 9600, ewentualne cos z rodziny ati, 2GB ramu dysk ok 250 GB i masz sprzeta :smiley:

(ProAgent) #13

No właśnie, zapomniałem dodać, że być może kumpel załatwi mi 4 GB RAMu. Na porządnego kompa nie mam kasy.

(Jarek Ostaj) #14

jak załatwi to pogadamy…

(Mihau X64) #15

A ja bym instalował :slight_smile: tylko niewiem czy znajdziesz sterowniki do grafy pod vistę… ale tak to na spokojnie można ładowac vistę :slight_smile:

Brat ma laptopa o takim samym procku i ramie i działa dość dobrze… Oczywiście po zmianie 512 na 2GB zdecydowanie sie poleprzyło ale mimo to na 512MB też chodził normalnie…

P.S. 32bit w twoim przypadku…

(ProAgent) #16

OK, więc idę jutro kupić.

(eyeti) #17

Ta karta pochodzi pewnie sprzed 2 wojny światowej… :stuck_out_tongue:

Sterów do niej chyba nie znajdziesz

Oczywiście żartuje…

mi na 512 mb Vista nawet nieźle biegała :smiley:

(Misiek Cortez) #18

pojsc pojdzie dzialac bedzie ale nie na tej “maszynie” Vista jest dobra ale wymagania swe ma… niesluchaj tych fanboyow xp bo oni zawsze mowia ze Vista to… wiesz co

(underface) #19

ja juz pisalem 90% osobktore wyrazaja negatywne komenty na temat visty albo nie mialo jej zainstaloawnej na swoim kompie albo mialo na slabej konfiguracji sprzetowej i dlatego ne mogli normalnie pracowac

ten system jest spox:D

(ProAgent) #20

Dobra, wymieniłem kartę na GeForca 6200 Turboforce. Nie długo dokupuję 1 GB ramu, tylko nie jestem pewien czy zasilacz wytrzyma:

K8T

AMD Sempron 2600+

GeForce 6200

PC3200

WDC WD800BB

IBOX 350W

i napędy (2)

Jaki zasilacz polecacie ? Do 65~zł. Najlepiej żeby był z Allegro.