Vista 32---w7 64 -te same programy działają inaczej!

witam-proszę o pomoc -tak jak napisałem w temacie mam w domu 2 komp na jednym vista32b na drugim w7 64b -krew mnie zalewa ----przykłady:::::

pod vista wyświetla napisy wmp -pod w7 nie

pod vista- power dvd 9 wyświetla napisy do filmu np mp4 - a w7 nie wyświetla

mam wgrane takie same kodeki K-Lite Codec Pack 5.9full-----takie same wersje power dvd -tylko w viscie jest wmp11 a w w7 wmp12

tak bardzo jest zachwalana 7 a jak widac nie daje sobie rady moze istnieje jakiś sposób na zmiane w ustawieniach prosze o pomoc

Zainstaluj VLC.Będziesz miał wtedy napisy pod 7. A problemem jest chyba to że w Win 7 są wbudowane jakieś kodeki i to z nich system korzysta a one nie obsłużą Ci napisów.

u mnie wmp 12 na win 7 x64 jak najbardziej wyświetla napisy , więc ze stwierdzeniem się nie zgodzę, bo daje rade

@pol1975, VLC ma słabą obsługę napisów (niby poprawili to w ostatnich wersjach, ale dalej trochę to leży).

@stemil99, do odtwarzania plików używaj MPC HC (dołączony w paczce k-litów), a WMP zostaw dla plików .wmv.

Poza tym, nie napisałeś, czy pod w7 korzystasz z 32bitowego WMP czy 64bitowego. Ten plik mp4 ma napisy “w sobie”? Do wyboru strumienia wideo i napisów polecam Haali Media Splitter.

Czy może wczytujesz napisy z zewnętrznego pliku (np .txt, .ass, .srt)?

Pod W7 zainstaluj sobie jeszcze: K-Lite Codec Pack 64-bit (są to kodeki dla 64bitowych programów, a 32bitowe będą korzystać z kodeków z K-Lite Codec Pack 5.9full).

http://www.codecguide.com/klcp_64bit.htm

k-litów masz najnowszą wersję 5.9.6?

Dokładnie. Zainstaluj kodeki x64 k-lite bo windows media player w x64 jest 64 bitowy a więc i takich kodeków potrzebuje. Ja jednak polecam coś typu GOM player

stemil99 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Windows 7 domyślnie korzysta z Media Foundation a opcjonalnie z DirectShow.

Windows Vista domyślnie korzysta z DirectShow a opcjonalnie z Media Foundation.

I tu jest twój problem gdyż WMP 12 korzysta z Media Foundation a WMP11 korzysta z DirectShow. Instalacja K-Lite Mega Codec (czyli filtry DirectShow) nic tu nie pomoże a bawienie się programem Win7DSFilterTweaker spowoduje więcej szkód niż pożytku. Wyjście jest jedno do oglądania filmów używaj Media Player Classic HC i zrezygnuj z WMP12 i PowerDVD.