Vista 32bit czy 64bit?

Majac Core 2 duo E6600 lepiej jest postawic 64 czy 32 bitowa wersje? slyszalem rozne opinie, ze i tak nie ma 64 bit sterownikow praktycznie i inne przeciwwskazania do instalowania systemu 64bit, co o tym sadzicie? Ps. Poza tym core 2 duo nie jest w pelni 64bitowy…

Sądzę, że powinnieneś zdecydować się na wersję 32bitową systemu

http://www.dzikie.net/index.php?art=dlaczego64bity

nie polecam wersji 64 bit :!:

tak jak poprzednik polecam wersję 32 bit

a co nie tak jest z ta 64?

podobno to ma byc przyszlosc?

Witam!

Przyszłość… dobrze powiedziane :slight_smile: Trzeba poczekać aż nastąpi ta przyszłość.

dokładnie, narazie mało kto nawet z producentów zrobi łaske i wyda sterowniki do sprzętu na wersję osa 64 bit, przykład nawet TP, zanim zaczną pisać stery do modemów neo pod system 64 bity minie parę lat, a jak wiadomo te z 32 bit nie działają

64 bity sa przyszlosciowe i predzej czy pozniej beda musieli przejsc na 64 bity. chociazby producenci gier! bo 2 gigabajty niedługo nie beda wystarczać do gry w jakakolwiek gre… a na 32 bitach przecież Windows nie przydzieli powyzej tej wartosci. to kwestia czasu kiedy nadejdzie era 64 bitów…profesjonalisci od dawna pracuja na 64 bitach. bo wygenerowanie niektorych scen zajmuje nawet 8 gigabajtów pamieci a do tego jest potrzebny system 64 bitowy właśnie.

32 bitowy system może obsłużyć do 4 GB Ramu (a nie 2 jak mówisz).

wiem ze 4. ale procesowi przydziela max 2 GB-nie wiecej a to grom bedzie mało w najblizszym czasie…

czyli reasumując lepiej poczekać z 64

niech inni się bawią w poszukiwanie sterowników itp

na razie korzystajmy ze stabilnych 32?

Tak, szczególnie że masz vista to nowość i nie czasem mogą być problemy na 32bit a co dopiero na 64bit

Ale z drugiej strony system kupuje się z myślą o długoletnim jego użytkowaniu, więc… ja raczej skłaniałbym się ku 64 bitom (taką wersję ja sam posiadam). Oczywiście należy rozważyć taki zakup (dostępność sterowników do wszystkich urządzeń, aplikacje wykorzystywane etc.)

Produceci sprzetu i oprogramowania wczesniej czy puzniej beda zmuszeni do wydania czyto programów, czy sterowników x64 zmusi ich dotego zaisntniała sytuacja jak wiadomo 64 bity sa wydajniejsze a 32 bitowe steorwniki nie ukrywajmy lekko zwalniaja PC mozesie myle